Ten moment okazuje się niezwykły dla twej córki, powinna doprawdy pięknie wyglądać!

Każdego roku w maju w polskich kościołach mają miejsce uroczystości, w czasie których uczniowie mogą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, kiedy dziecko pierwszy raz ma okazję w pełni brać udział w mszy świętej.

Nierzadko uroczystości tej towarzyszy także poczęstunek i młody człowiek staje się najważniejszą osobą tego dnia. Chociaż najważniejszą istotą takich wydarzeń okazuje się sfera duchowa, sporo uwagi poświęca się także ich oprawie oraz odzieży dzieci pierwszo-komunijnych.

Dla dziewczynek suknie

Czasami bywa tak, że wszystkie maluchy idące do Komunii otrzymują podobne elementy garderoby, w takim przypadku wykorzystuje się przeważnie tuniki, które trochę różnią się wykrojem w przypadku chłopców i dziewczynek. Niektóre parafie decydują się jednakże na sukienki i garniturki.

To nie koniec intrygujących postów. Czujesz chęć na kolejne? W takim razie zostawiam tutaj mój link (http://lombardpiaseczno24h.pl/) do nowej strony. Przeglądaj bez ograniczeń.

Nacisk kładziony jest na to, by suknie komunijne były śliczne, lecz delikatne zarazem, zazwyczaj podobne kreacje są szyte dla wszystkich dziewcząt. Bywa, że rodzice nie wykazują chęci, aby wszystkie dzieci ubierały narzucone stroje i wolą szukać sukienki komunijnej na własną rękę. Suknie komunijne można zakupić w specjalnych sklepach, jak również zlecać ich uszycie wykwalifikowanym krawcowym.

Na sukni się nie kończy

W wolnej chwili

Kostiumy do Komunii. Co powinno założyć Twoje dziecko.

rodzina na I Komunii Świętej
Przygotowane przez: Pawel Loj
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy dobrze wie, że dzieci odczuwają pewien stres, kiedy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą najpierw zapoznać się z katechizmem, potem przygotować się do całej mszy, pamiętać, co kiedy mówią, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku powinny schludnie wyglądać. Przez pewien czas wszystkie dzieci nosiły alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby każde dziecko wyglądało tak samo. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są też parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Z tego powodu wyzwaniem dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.


dziewcznka u komunii
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przypadku dziewczynek ubiór komunijny nie sprowadza się wyłącznie do bielutkiej sukienki.

Nowa strona, która ma wiadomości na ten temat da Ci szansę, by pogłębić znajomość rzeczy. To istotne, zatem idź dalej (http://bmhorse.com/pl/) i znajdź więcej szczegółów.

Na loki dziewcząt przystępujących do sakramentu wkłada się wianki komunijne. W sytuacji, jeżeli rodzice zamierzają własnoręcznie kupować wianek dla swej córki, mogą uczynić to w salonie z sukienkami komunijnymi. Podobne elementy można zamówić także w sklepikach z dewocjonaliami. Zwieńczeniem kreacji komunijnej są białe buty, jak również sweter lub pelerynka -poznaj na stronie. Nakrycie sprawdzi się w deszczowe dni, a także we wnętrzach świątyń, które nierzadko są wyjątkowo zimne.

To spory koszt

Zakup sukienki i niezbędnych do niej dodatków to czasem dość znaczny wydatek, szczególnie jeżeli wszystko musi się kupić od razu. Przez to warto rozejrzeć się za opłacalnymi alternatywami, porównać oferty poszczególnych sklepów lub zakładów dziewiarskich, tak aby wybrać odzież ładną, lecz także za nią nie przepłacać. Część rodziców decyduje się też na odkupienie garderoby komunijnej po starszych dzieciach, którym już się ona nie przyda.
2019-06-16 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.