Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia: w jaki sposób to uczynić i nie zwariować? Poradnik świąteczny

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia z reguły wyglądają tak: wpierw zdaje ci się, że masz jeszcze dużo czasu. Nagle zaczyna się on gwałtownie kurczyć.


Parę dni przed świętami wpadasz w panikę: wykonujesz przedświąteczne porządki, kupujesz strój mikołaja dla dzieci, podarunki, bo przecież Wigilia będzie właśnie u ciebie.


Dzień Św. Walentego
Przygotowane przez: Naotake Murayama
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


zabawki dla dziecka
Przygotowane przez: Kris Duda
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


I w dodatku sama musisz ją przygotować. Wcale jednak nie musi w taki sposób być! Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia mogą jednak wyglądać całkiem inaczej - zaznajom się z naszym poradnikiem świątecznym.


Dobra organizacja to podstawa, aby nie wpaść w świąteczną panikę. Wiedzą o tym ci wszyscy, na których głowie leży przygotowanie uroczystości. Najlepiej będzie zacząć od rozpisania menu na wszystkie świąteczne dni. Potem sporządź listę zakupów do niego dostosowaną. Powinniśmy wyodrębnić artykuły, jakie możesz kupić wcześniej (na przykład mąka, olej, słodycze), zaś na ostatni czas pozostawić wyłącznie te, które nie powinny długo leżeć. Dzięki owej liście nie będziesz biegać za każdym razem do marketu, gdy okaże się, że akurat czegoś ci zabrakło. Potem z kalendarzem w dłoniach na tydzień przed Wigilią skonstruuj harmonogram działań. Zanotuj szczegółowo co masz zrobić: dla przykładu ugotować warzywa na sałatkę, posiekać cebulę do śledzi, wydobyć pasztet z zamrażalnika.


W wolnej chwili

Klocki drewniane dla każdego

Klocki lego
Przygotowane przez: Michael Bentley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku wybranie dobrych zabawek dla chłopców nie bywa zazwyczaj rzeczą banalną. W dużej ilości firm zajmujących się sprzedażą zabawek łatwo popaść w dezorientacje. Czy lepiej nabywać nowoczesne zabawki czy te cenione od pokoleń, które z nich najdoskonalej rozwiną kreatywność dziecka? Dużo zależy tutaj od indywidualnych potrzeb dziecka,a także od przyzwyczajeń. Zabawki dla chłopców lepiej wybierać jednak z rozsądkiem.


Lepiej poświęcić więcej czasu na stworzenie planu aniżeli później ciskać się po kuchni od jednej roboty do drugiej oraz frapować się: co ja mam jeszcze do zdziałania. Niektórzy radzą, aby przy przygotowywaniu potraw nie być nadto ambitnym oraz zamiast własnoręcznie lepionych uszek czy czerwonego barszczu nabyć gotowe wyroby.
2018-01-17 12:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.