Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

Wybór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w dużej mierze zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W większości kościołów można wybrać dowolny strój na komunię, co znaczy, że rodzice we własnym zakresie wybierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w białych sukniach. Są jednak i takie parafie, w których wybiera się znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.

komunia
Przygotowane przez: John Ragai
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Alby komunijne są strojem niezwykle skromnym, co nie znaczy jednak, iż nie może wyglądać odświętnie i elegancko. Należy jednak wiedzieć, iż komunia święta to w głównej mierze doświadczenie duchowe, ubiór ma w tej sytuacji drugorzędne znaczenie. Co nie oznacza wcale, iż dzieciak ma zrezygnować z estetycznego i eleganckiego ubioru. Wręcz przeciwnie - alba niezawodnie podkreśli wyjątkowość tej uroczystości.

W wolnej chwili

Ten moment okazuje się niezwykły dla twej córki, powinna doprawdy pięknie wyglądać!

komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Co roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, kiedy dziecko po raz pierwszy ma okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej.


Wybór alby na strój komunijny wbrew pozorom ma bardzo dużo istotnych zalet. Jedną z nich jest fakt, że dzieci pochodzące z biedniejszych rodzin nie będą mieć kompleksów przez to, że posiadają znacznie tańsze ubranie.

Czy ten materiał uważasz za wartościowy? Jeżeli tak, to kliknij i przeczytaj więcej - będące tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

W prawdzie różnice tego typu to rzecz zupełnie zwyczajna, niemniej nie powinniśmy w tak odświętnym dniu jak pierwsza komunia święta dodatkowo ich uwypuklać. Kościół to instytucja, jaka w głównym stopniu musi promować równość, z tego powodu alby komunijne są w tej sytuacji niezawodnym rozwiązaniem i w wielu parafiach właśnie z tego względu wybiera się właśnie tego typu ubiór (ciąg dalszy). Garnitur lub sukienka (zobacz również sukienki plus size) komunijna to zazwyczaj bardzo drogie rozwiązanie. Alby komunijne w porównaniu z wybranymi rodzajami strojów na tę uroczystość są zdecydowanie tańsze. W szczególności, że jest to strój, który zapewne dziecko założy na siebie tylko jeden raz w życiu. Alby komunijne jednak wcale nie muszą być kojarzone z tym, że dziecko zupełnie nie będzie czerpać zadowolenia z przygotowań do komunii. Należy przecież wybrać wszelkiego rodzaju dodatki. Dużo modeli: Zazwyczaj dodatkami są oczywiście buty, najczęściej dziewczynki mają pozwolenie także na wybranie delikatnych dekoracji na włosy. Możemy zatem gustownie w albie wyglądać, a jednocześnie podkreślić swą indywidualność. Alby mogą być dobrym rozwiązaniem, nie warto zatem wpadać w niepotrzebną panikę, jeśli dowiemy się, że nasze dziecko będzie miało założyć taki strój na swoją komunię.
2020-06-12 08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.