Ciekawe ujęcia z lotu ptaka

To oczywiste, że postęp technologiczny zaskakuje chyba każdego. Niesamowite jest to, w jakim tempie powstają funkcjonalne modele smartfonów lub innych gadżetów technologicznych. Ich podstawowym zadaniem jest uproszczenie człowiekowi zwyczajnego życia w maksymalnym stopniu. Aż trudno jest sobie wyobrazić jak daleko może się to posunąć.
Bardzo interesującym wynalazkiem są bezzałogowe obiekty latające, czyli drony, które dzięki swoim niewielkim gabarytom, relatywnie małemu ciężarowi oraz oczywiście temu, że nie znajdują się w nich ludzie mogą dotrzeć tam, gdzie nie jest to możliwe dla innego obiektu latającego, na przykład śmigłowca lub motolotni. W takiej sytuacji, jedynie kwestią czasu było pojawienie się biznesu w postaci fotografowania oraz filmowania różnego rodzaju eventów, jak również krajobrazów z lotu ptaka. Stało się to ogromnym hitem w ostatnim okresie, co można zauważyć po ilości pojawiających się zdjęć oraz filmów z perspektywy dronów. Powszechne jest obecnie filmowanie z powietrza wydarzeń sportowych, wesel, wnętrz jaskiń, festiwali muzycznych oraz wszystkiego, na co mamy ochotę.
Fotografia
Przygotowane przez: Libet
Podpatrzone na: Libet


Możliwe także fotografie

Tak samo jest oczywiście w przypadku fotografii. Warto wspomnieć jednakowoż o szczególnym zastosowaniu dronów. Wykorzystuje się je obecnie do drobiazgowego fotografowania powierzchni Ziemi w znakomitej rozdzielczości. Takie fotografie mogą mieć kluczowe znaczenie dla ewentualnego inwestora, który pragnie zainwestować fundusze w daną działkę budowlaną. Trzeba też wspomnieć o tym, że do osób posiadających drony bardzo często zgłaszają się miasta, które planują opracować zachęcający materiał promocyjny w postaci wysokiej jakości filmu z powietrza. Szczegóły tutaj: .

W wolnej chwili

Wesele to normalnie bardzo ważna uroczystość dla wszystkich

wesele
Przygotowane przez: Derek Hatfield
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ślub to bardzo ważna sprawa dla każdej chyba pary narzeczonych. Poprzedza go wiele miesięcy przygotowania, sporo ważnych decyzji do podjęcia i spraw do rozwiązania. Ślubne przygotowania powinno się zacząć kilkanaście miesięcy przed terminem, gdyż już wówczas musi się pomyśleć o zarezerwowaniu odpowiedniego lokalu. Równolegle, gdy znać się już będzie datę, warto pomyśleć o weselnej muzyce. Duża część par woli się zdecydować na wynajęcie zespołu weselnego, lecz w rosnącej liczbie przypadków spotkać można na takich uroczystościach dj-ów puszczających największe hity i przeboje.


Wyobraźmy sobie też wesele filmowane z perspektywy dronu, gdzie dokładnie widać nie tylko wszystkich gości w tym samym momencie, ale także salę wraz z jej wystrojem. Można się spodziewać, że klientów chętnych na parę fotografii bądź materiał filmowy z pozycji dronu będzie zgłaszało się coraz więcej. Jest to przydatny wynalazek, który ułatwia uwiecznienie praktycznie dowolnej chwili z perspektywy, o jakiej sobie marzymy. Należy tylko wpisać określone hasło w wyszukiwarce internetowej, żeby przekonać się o liczbie niewielkich firm specjalizujących się w tego rodzaju działalności.
2018-06-21 18:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.