Z jakiego powodu kupno sukienki komunijnej bywa obecnie nieco dyskusyjną czynnością

Mimo że do zimowej pory pozostało tak czy owak całkiem sporo czasu, a wiosna jest jeszcze bardziej odległa, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli żywiołowe przygotowania do komunijnej uroczystości. Rezerwację sali restauracyjnej lepiej nie odkładać na ostatni dzwonek. Te bardziej szykowne i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zabukowane, także na zabawy weselne lub imieninowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby - o dziewczęce suknie komunijne bądź chłopięce wdzianka trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby potem zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: LisaThumann
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na poranek w dniu pierwszej komunii dziewczynki czekają z wielkim utęsknieniem. Wtedy otrzymają przecież liczne i wartościowe prezenty od rodzicieli i od zaproszonych członków dalszej rodziny, a także będą mogły w końcu włożyć piękne sukienki. A jak wyglądają te standardowe suknie komunijne? Są oczywiście w śnieżnobiałym kolorze i z biegiem lat coraz bardziej zaczynają przypominać suknie ślubne bądź balowe (na www pełna oferta na alby komunijne). Z tej właśnie przyczyny niektóre społeczności zwracają słuszną poniekąd uwagę, że takie ubranka powinny być bardziej oszczędne w dodatkach, uszyte bardziej na kształt mnisich habitów. Z jakiej przyczyny obecnie to jednak z przepychem udekorowane suknie biorą górę nad obowiązującą przed laty powściągliwością w wyborze garderoby na kościelne uroczystości? Sprawdźmy!


W wolnej chwili

Ten moment okazuje się niezwykły dla twej córki, powinna doprawdy pięknie wyglądać!

komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Co roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, kiedy dziecko po raz pierwszy ma okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej.

Śliczne suknie komunijne mają w odczuciu matek i ojców uświetnić ten wyjątkowy dzień. Nie ma potrzeby robić kroku w tył, do czasów naszych prababć i pradziadków, tylko podążać z duchem czasu oraz wykorzystać towary i idee kiedyś niedostępne. Poza tym niektórzy rodziciele żywo interesują się tematyką mody i chcą, aby wygląd ich dzieci w trakcie tak istotnych chwil nie odbiegał od światowych standardów. Z tego też powodu suknia na ceremonię pierwszej komunii bywa czasem skrojona z drogich materiałów, a jej wartość osiąga niebagatelne sumy. Bogatym rodzicom pozostaje zatem życzyć logiki w myśleniu i przypomnieć, że ceremonia ma mieć przede wszystkim charakter duchowy, a nie tylko pokazowy. Rzeczywistość pokazuje, że nie dla każdego rodzica ta sprawa bywa tak oczywista, jak moglibyśmy z początku twierdzić.
2018-02-02 17:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.