Frajda dla fanów gier planszowych

Dzisiaj gratka dla fanów gier planszowych, to znaczy takich, którzy preferują rozrywkę w gronie znajomych niźli granie w gry na PC czy PS. Pragniemy zaprezentować wam, serdeczni Czytelnicy dwie genialne gry planszowe – pierwsza wprowadza gracz do uniwersum rodem z książek fantasy, kolejna zaś zmusi was abyście wybawili rodzaj ludzki.


Twilight Imperium wyszło już w 3 edycji przez znakomite studio Fantasy Flight Games, które znane jest z stworzenia takich gier jak : Gra o Tron ( pomysłodawcą obydwu jest Christian T. Petersen) czy Citadels, niezwykle popularnych oraz entuzjastycznie przyjmowanych planszówek. W opisywanej edycji Twilight Imperium wcielimy się w role dowódców zaawansowanych cywilizacji, z jakich każda pragnie wygrać tron oraz całkowitą władzę na galaktycznym imperium. Najpierw musimy jednak je odbudować, ponieważ zostało zniszczone. Możemy wykonać to na różne sposoby – przez walkę zbrojną, pokojowe pertraktacje albo przewagę technologiczną. Wszystko zależy od preferencji gracza. W najnowszej edycji całość rozgrywki odbywa się dynamiczniej, przy gwałtownych rozmowach, ale nie trwa krócej! Zapowiada się wielogodzinna przepełniona emocjami zabawa.


plaża
Przygotowane przez: www.bieriozka.pl


umiejętności


Pandemia gra ta jest po pierwsze grą z czasem, jakiego jest za mało. Wcielimy się w role specjalistów, jacy mają za zadanie pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Potrzebna będzie dobra kooperacja pomiędzy graczami, ponieważ jedynie wspólnie będziecie zdolni unicestwić wirusy. Każdy obejmuje inne stanowisko, dla przykładu : Specjalista Operacyjny potrafi stawiać laboratoria badawcze, w jakich tworzone są szczepionki, natomiast Naukowiec potrafi szybciej niźli pozostali wyleczyć epidemię, ponieważ potrzebuje tylko 4 zamiast 5 kart choroby.


W wolnej chwili

Gry na PC to świetne hobby czy strata czasu?

gry na konsole
Przygotowane przez: jareed
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie musimy nawet zbytnio orientować się w ogólnie pojętej branży komputerowej aby doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie jest to jedno z podstawowych źródeł rozrywki dla bardzo wielu ludzi na całym świecie. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, bowiem trzeba tylko spojrzeć na to, jak dużym zróżnicowaniem cechują się wszystkie gry komputerowe aby od razu przekonać się, że branża ta oferuje coś atrakcyjnego dla dosłownie każdego z nas.


Obie planszówki oferują wielogodzinne rozgrywki, w pierwszej stajemy się wrogami zaś w drugiej stajemy ramię w ramię, aby wygrać z czasem. Nie ma różnicy, jaką formę gry wolimy, obie planszówki są genialne na swój sposób.
2018-01-18 11:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.