Najbardziej odpowiedni strój komunijny

Co niedziela gros z nas bierze udział w Mszy św. Dominującym wyznaniem w naszej ojczyźnie jest Katolicyzm. Pewną z cech charakterystycznych tej religii w warstwie wizualnej są specyficzne okrycia liturgiczne.
Kościół
Przygotowane przez: Violette79
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dotyczy to nie tylko celebransa (zatem duszpasterza odprawiającego mszę) ale również służby liturgicznej. Okrycia jakie wkładają służący do mszy mają określone przesłanie, często (choć nie zawsze) identyfikują hierarchię wśród ministrantów, jednak zależy to od regionalnej diecezjalnej tradycji. W takich diecezjach służący do mszy o największym doświadczeniu wkładają alby (atrakcyjna alby na podobne do kapłańskich. Najczęściej strój taki wdziewają lektorzy, a więc ministranci dopuszczeni do odczytywania Słowa Bożego.

W wolnej chwili

Co mieć na uwadze wybierając idealne zaproszenia na ślub albo na komunię dziecka?

Zaproszenia ślubne
Przygotowane przez: http://www.freeimages.com
Podpatrzone na: http://www.freeimages.com
Uroczystości rodzinne to niebywale znaczące wydarzenie, toteż przygotowujemy się do nich już na kilka tyg. albo nawet parę miesięcy wcześniej. Gdy zbliża się ślub albo komunia naszego dziecka, zasadniczym elementem przygotowań są zaproszenia. W jaki sposób wybrać perfekcyjne zawiadomienia o nadchodzącej imprezie, gdy na rynku mamy ich wyjątkowo bogaty wybór, zatem decyzja nie należy do prostych?


Znakiem czasu jest dostęp do niektórych działań przy ołtarzu dziewcząt. Można by to odebrać jako próbę docenienia wkładu świeckich kobiet w życiu wspólnoty, bowiem służba liturgiczna jest swojego rodzaju nobilitacją. Choć prawo kościelne wyraźnie uściśla iż decyzja o dostępie dziewczynek do posługi winna wynikać z wyraźnych potrzeb parafii, jest to tak pojemna regulacja, że właściwie jest to zależne od dobrej woli właściwego biskupa.

W ostatnim czasie, w ramach prób podkreślenia duchowego charakteru komunii świętej, proponuje się opiekunom by w miejsce wystawnych strojów przypominających weselne stroje stosować alby - jako z jednej strony wyraz skromności i niewinności, a z
klik
Przygotowane przez: IvanWalsh.com
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
drugiej strony wyraz tego, iż przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi (bez względu na to na co nas stać). Jednym słowem, w takowym przypadku nikt nie będzie w jakiś sposób wyróżniony, czy to przez pełen przepychu strój czy w jakiś inny sposób.

Alby pomogą również w skupieniu . Ich zastosowanie eliminuje chociaż jeden z czynników rozpraszający członków uroczystości, a jak wiadomo dzieci w wieku komunijnym ogromnie łatwo tracą koncentrację, tym bardziej w warunkach niepowszednich. A taką na pewno będzie ta uroczystość. Taki ubiór moim zdaniem będzie o wiele bardziej odpowiedni dla dziecka niż kopia strojów dorosłych przywodzących na myśl obrzędy weselne, ponieważ wprowadzają one jedynie niepotrzebny zamęt i element rywalizacji, a także odwracają uwagę od rzeczy istotnych.
2018-07-11 17:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.