Co jest lepszym wyborem na przyjęcie: garnitury i sukienki czy może alby?

Bez wątpienia przyjęcie jest jednym z najważniejszych dni w życiu chłopca czy dziewczynki. Opiekunowie z dumą mogą obserwować, jak ich ukochany synek lub córeczka przystępuje do sakramentu Eucharystii. Następnie jest eleganckie przyjęcie pierwszokomunijne i prezenty dla dziecka. Rodzice chcą, by ich pociechy prezentowały się w tym wyjątkowym dniu wyśmienicie. Wobec tego rodzi się pytanie o sens wprowadzenia skromnych alb pierwszokomunijnych.
komunia
Przygotowane przez: Simone Meier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nim wprowadzono do użytku alby pierwszokomunijne chłopcy wkładali na siebie eleganckie garnitury, a dziewczynki w sukienki. Rodzice, którzy posiadali wystarczające środki, fundowali swoim dzieciom markowe i bardzo drogie ubrania. Swoje decyzje wyjaśniali tym, że jest to wyjątkowy dzień w życiu dziecka i trzeba go zaszczytnie uczcić. Jednak w gronie dzieci były także te, których rodzice nie posiadali wystarczających środków, żeby zakupić tak eleganckie stroje. Ich dzieci marnie wyglądały na tle tych solidnie ubranych. Wtedy pojawiły się głosy niezadowolenia z powodu różnic w ubiorze, ponieważ niektóre dzieci były odziane tak, jak ubierają się nowożeńcy.

Dlatego też Kościół ujednolicił ubiór. Nie mogło wszakże tak być, że w tym nietuzinkowym dniu z kościoła robi się rewię mody. Alby komunijne okazały się kapitalnym lekarstwem na tę ekstrawagancję w ubiorze . Od tej pory chłopcy i dziewczynki były ubierane jednolicie w białe alby. Każde dziecko odbierało tą samą, wykonaną z tego samego materiału i w tej samej cenie. Od tej pory różnice klasowe i zarobkowe nie były odczuwalne w czasie tej uroczystości. Ten stan rzeczy dał również komfort dzieciom. Te z ubogich rodzin nie czuły się już gorsze i nie były narażone na pośmiewisko ze strony bogatszych dzieciaków.


W wolnej chwili

Jak wybrać rzeczywiście stosowną salę weselną, by mieć pewność zadowolenia?

Para Młoda
Przygotowane przez: Jason Corey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W Polsce w dalszym ciągu bardzo popularne są wesela, a więc przyjęcia odbywające się po ślubie. Dużo osób decyduje się na zorganizowanie bardzo hucznych przyjęć, nawet na 200 czy 300 osób. Duże znaczenie ma zazwyczaj wybór najbardziej odpowiedniej sali weselnej. Jakie zagadnienia koniecznie należy wziąć pod uwagę?


komunia
Przygotowane przez: Mia & Steve mestdagh
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
A same alby są wszakże strojem dokładnie kościelnym, ponieważ nawiązują do tradycji kościoła. Fantastyczne białe alby z powodzeniem od lat są używane podczas mszy świętych. Powyższe operandy przemawiają za podtrzymaniem alb . Bez wątpienia są one bardziej skromnym ubiorem od sukienek i garniturów. Nadają się także lepiej do brania udziału w świętach kościelnych. A dzieci prezentują się w nich elegancko, a zarazem skromnie. I oto wszakże chodzi.
2018-06-21 20:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.