W jaki sposób wyglądać powinien okres przygotowań do pierwszej komunii świętej, jak odpowiednio przeżyć ten dzień

Pierwszym dużym wydarzeniem dla ośmioletnich dzieci jest Komunia Święta. Zwyczajowo odbywa się ona w jedną z majowych niedziel, i poprzedza ją wielomiesięczny okres przygotowań. Od września dzieci będą się uczyć na lekcjach religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby odpowiednio przygotowane mogły po raz pierwszy w życiu przyjąć komunię. Przez wiele lat dzień te był przede wszystkim ważnym duchowym przeżyciem, lecz w którym momencie jej sens zagubił się gdzieś w pogoni za prezentami i coraz wymyślnymi strojami.
komunia
Przygotowane przez: Clemens v. Vogelsang
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bo w niejednym miejscu komunie jak wesela, tyle że główne aktorki i aktorzy mają niecałe dziesięć lat. Piękne ale drogie suknie komunijne, drogie upominki i wystawne przyjęcia w restauracjach sprawiły, że cały sens tych chwil, czyli radość z powodu przyjęcia do swojego serca Pana Jezusa zastąpione zostały strojeniem się przed uroczystością i czekaniem na coraz bardziej wymyślne upominki, na które rodziny mogą przeznaczać niekiedy naprawdę pokaźne kwoty - polecam Aldeko.

W wolnej chwili

Krótkie spodenki męskie reebok fantastyczne są na lato

ubrania
Przygotowane przez: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gdzie zakupimy konieczne rzeczy? Jest sporo sklepów oraz dużo produktów, przez to tak istotne okazuje się być to, by zaznaczyć, co kupić na jaką okoliczność i w jakim markecie. Im lepiej wszystko dobierzemy do danej sytuacji, tym lepiej będziemy się czuli w tym, co będziemy na sobie posiadali i tym bardziej zrozumiała okaże się być nasza decyzja. Co więcej należy na sprawunki udać się prędzej, aby móc je zrobić w spokoju i bez zbędnego stresu, że o czymś zapomnieliśmy.


Jednak na szczęście w coraz większej ilości parafii te zapędy są nieco ograniczane przez samych kapłanów.

Czy publikowany temat wydał Ci się interesujący? To bardzo dobrze, ponieważ gdy wejdziesz tutaj, odnajdziesz pożyteczne informacje, które Cię na pewno zaintrygują.

Ostatnio standardem zaczynają być jednakowe ubiory dla dziewczynek i chłopców. Oczywiście jeśli ktoś ma ubranie po starszym rodzeństwie, to raczej nie będzie kupował nowego, lecz cała reszta ośmiolatków występuje dokładnie w ubraniach tak samo wyglądających. Dzięki takim rozwiązaniom sporo ograniczy się zapędy rodziców którzy będą chcieli za wszelką cenę się pokazać, przynajmniej jeżeli chodzi o sukienkę.


Dziewczynki będą przystępować wtedy ubrane w taki sam sposób, na głowach będą mieć identyczne wianki komunijne (zobacz wianki), więc nie ma problemów, że ktoś mógł sobie pozwolić na suknię za półtora tysiąca złotych, a komuś innemu musiała wystarczyć za trzysta. Rzecz jasna takim sposobem nie wyeliminuje się całej reszty, to znaczy wystawnego przyjęcia czy kosztownych prezentów - tu tylko można zaapelować o umiar i rozsądek rodziców oraz gości - lecz przynajmniej w czasie mszy wszystkie komunijne dzieci wyglądają tak samo.
2020-01-10 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.