Jaką funkcję pełni obecnie telewizja?

Od momentu, gdy na świecie pojawił się fascynujący wynalazek telewizji, ludzkość oszalała na jej punkcie. Odbiornik telewizyjny stał się obiektem westchnień wszystkich ludzi na naszej planecie. Dziś telewizor jest stałym elementem naszej egzystencji. Stał się on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego domu. Zajmuje on również centralne miejsce w naszym pokoju gościnnym. Bardzo często rodziny decydują się na większą liczbę odbiorników, tak aby każdy domownik miał wolność wyboru. Znamy przecież z własnego doświadczenia, w jaki sposób zazwyczaj kończą się wojny o pilota.
Telewizja jest dla wielu ucieczką od trudów codzienności. Uwielbiamy po wyczerpującym dniu rozsiąść się wygodnie w fotelu i włączyć ulubiony program. Zmęczeni całodzienną gonitwą pragniemy lekkiej rozrywki, która ukoi nasze skołatane nerwy. Legendarne kabarety, błyskotliwe komedie, a czasami coś poważniejszego, dla odmiany. Ale od jakiegoś czasu nad telewizją zebrały się gradowe chmury. Zewsząd słyszymy umoralniające głosy, które wykrzykują, że jakość audycji, emitowanych w dzisiejszej telewizji, jest na bardzo niskim poziomie. Narzekamy na płytkie i pozbawione walorów artystycznych seriale, wulgarne skecze i przewagę formy nad treścią. Obecnie program tv jest pełen pseudo dokumentalnych seriali, które ogłupiają ludzi. Czy w takim razie telewizja zatraciła swoją misję?

W wolnej chwili

Koniec rutyny! Szukamy interesujących sposobów na spędzanie wakacji

Winnica
Przygotowane przez: Reynaers Polska
Podpatrzone na: Reynaers Polska
W momencie gdy tradycyjne formy spędzania wakacji stają się już dla nas mało atrakcyjne, a kolejny wyjazd w ten sam region nie cieszy nas już tak jak kiedyś, to już najwyższy czas, aby pomyśleć nad ciekawszym sposobem na odpowiedni odpoczynek. Coraz więcej osób decyduje się obecnie na wyjazdy w celu odwiedzenia obcych krajów ale także korzystania z kąpieli w promieniach słońca na jednej z egzotycznych plaż. To wspaniałe, że jesteśmy ciekawi świata a ponadto pragniemy poznawać obce kultury, ale czyż nie potrzeba w pierwszej kolejności skorzystać ze wszelkich atrakcji, które jest w stanie zaoferować nam nasz kraj?


program telewizyjny
Przygotowane przez: Anthony Quintano
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W rzeczywistości, zarówno telewizja, jak i reszta mediów, po prostu podąża za duchem czasów i wychodzi naprzeciw opinii widzów. Jeśli jakiś program nie ma wymaganej oglądalności, to zostaje wyrzucany z programu. Zatem, w pewien sposób to społeczeństwo jest odpowiedzialne za to, co jest puszczane w naszej telewizji. Nie zapominajmy także, że gusta są różne. Dla miłośników kultury na wysokim poziomie powstały specjalne kanały, do których już wszyscy Polacy mają dostęp.
Taka różnorodność jest nam bardzo potrzebna. Każdy z nas przecież ma czasami chętkę na głupi żart, który rozładuje napiętą sytuację. W naszej codzienności za dużo jest powagi. Dzięki nowoczesnym propozycjom telewizji publicznej posiadamy obecnie wybór, z czego pragniemy się pośmiać, a nad czym powzdychać.
2019-03-12 19:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.