Wybierasz się na ślub? Czy w teraźniejszych czasach wypada jeszcze podarować parze młodej coś innego niż banknoty?

Jeśli zostałeś właśnie zaproszony na wesele, które odbywa się w najbliższym czasie, wtedy zdecydowanie zastanawiasz się właśnie, co podarować parze młodej w prezencie. Okazuje się, iż dzisiaj jest to jeden z większych problemów, z którymi muszą się mierzyć goście weselni. Sytuacja komplikuje się bardzo w szczególności w sytuacji kiedy nie znasz zbyt dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wówczas przeczytaj nasz mini poradnik dotyczący tego, co dzisiaj wypada dawać w prezencie ślubnym, a co już dawno wyszło z mody.

Jeszcze kilka lat temu na pewno nie miałbyś praktycznie żadnych wątpliwości - wtedy zazwyczaj dawało się parze młodej jako prezent pieniądze. Nie było praktycznie żadnych wyjątków od tej reguły - może poza rodzicami państwa młodych, którzy najczęściej wręczają im jakiś spory prezent na nową drogę życia. Również starsze osoby z rodziny czasami wręczały jeszcze prezenty rzeczowe, bowiem za ich czasów taka dokładnie była tradycja.
Współcześnie jednak coraz częściej odchodzi się od prezentów w formie pieniędzy. Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, iż taki podarunek zazwyczaj świadczy o tym, że nie zna się za dobrze pary młodej i tak naprawdę nie ma się najmniejszego pojęcia, jaki prezent by ich ucieszył. Dlatego właśnie obecnie stopniowo zaczyna się wracać do podarunków materialnych, które na pewno świadczą o odrobinę większym zaangażowaniu osoby wręczającej prezent. Włożenie banknotów do koperty zajmuje praktycznie kilka chwil, zaś kupno prezentu wymaga już nieco większego zaangażowania.

sesja weselna
Przygotowane przez: Ben McShea
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli jednak wpadłeś teraz w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na podarunek i miałeś zamiar wręczyć po prostu pieniądze, wówczas na pewno nie powinieneś się załamywać. Zwykle państwo młodzi tworzą listę prezentów, które chcieliby otrzymać. Jeśli taką zrobili, po prostu wybierz coś z niej i odznacz, że kupisz daną rzecz. Zwykle będą to wszelkiego rodzaju urządzenia AGD - młodzi najczęściej w ten właśnie sposób chcą wykończyć sobie kuchnię w nowym mieszkaniu. Sprzęt AGD zwykle jest zresztą dobrym podarunkiem z okazji ślubu. Jeśli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś nowoczesny sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia - elektronika do pielęgnacji ciała, a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów () .
2019-05-21 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.