Wybierasz się na ślub? Czy w teraźniejszych czasach wypada jeszcze podarować parze młodej coś innego niż banknoty?

Jeśli zostałeś właśnie zaproszony na wesele, które odbywa się w najbliższym czasie, wtedy zdecydowanie zastanawiasz się właśnie, co podarować parze młodej w prezencie. Okazuje się, iż dzisiaj jest to jeden z większych problemów, z którymi muszą się mierzyć goście weselni. Sytuacja komplikuje się bardzo w szczególności w sytuacji kiedy nie znasz zbyt dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeśli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wówczas przeczytaj nasz mini poradnik dotyczący tego, co dzisiaj wypada dawać w prezencie ślubnym, a co już dawno wyszło z mody.
Jeszcze kilka lat temu na pewno nie miałbyś praktycznie żadnych wątpliwości - wtedy zazwyczaj dawało się parze młodej jako prezent pieniądze. Nie było praktycznie żadnych wyjątków od tej reguły - może poza rodzicami państwa młodych, którzy najczęściej wręczają im jakiś spory prezent na nową drogę życia. Również starsze osoby z rodziny czasami wręczały jeszcze prezenty rzeczowe, bowiem za ich czasów taka dokładnie była tradycja. Współcześnie jednak coraz częściej odchodzi się od prezentów w formie pieniędzy. Coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, iż taki podarunek zazwyczaj świadczy o tym, że nie zna się za dobrze pary młodej i tak naprawdę nie ma się najmniejszego pojęcia, jaki prezent by ich ucieszył. Dlatego właśnie obecnie stopniowo zaczyna się wracać do podarunków materialnych, które na pewno świadczą o odrobinę większym zaangażowaniu osoby wręczającej prezent. Włożenie banknotów do koperty zajmuje praktycznie kilka chwil, zaś kupno prezentu wymaga już nieco większego zaangażowania.


W wolnej chwili

Jak nie wydać sporo pieniędzy podczas organizacji przyjęcia weselnego? Czy to realne?

Masa par pragnie zgotować sobie okazałe przyjęcie weselne, na jakim ludzie będą się bawić przy wyśmienitej orkiestrze oraz siedzieć przy szczodrze zastawionych stolikach.

sesja weselna
Przygotowane przez: Ben McShea
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli jednak wpadłeś teraz w panikę, bo kompletnie nie masz pomysłu na podarunek i miałeś zamiar wręczyć po prostu pieniądze, wówczas na pewno nie powinieneś się załamywać. Zwykle państwo młodzi tworzą listę prezentów, które chcieliby otrzymać. Jeśli taką zrobili, po prostu wybierz coś z niej i odznacz, że kupisz daną rzecz. Zwykle będą to wszelkiego rodzaju urządzenia AGD - młodzi najczęściej w ten właśnie sposób chcą wykończyć sobie kuchnię w nowym mieszkaniu. Sprzęt (AGD (zobacz north gorenje pralki)) zwykle jest zresztą dobrym podarunkiem z okazji ślubu. Jeśli zupełnie nie masz innego pomysłu, możesz postawić dokładnie na jakiś nowoczesny sprzęt AGD, na przykład robot kuchenny lub tego typu nietypowe urządzenia - elektronika do pielęgnacji ciała, a dla panny młodej na przykład akcesoria do włosów () .
2020-05-09 08:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.