Niezwykle ważne wydarzenia w życiu należy pamiętać. Powinniśmy zachować je w pamięci, aby pozostawić wspomnienia dla potomnych

Są wydarzenia w życiu każdego człowieka, które na zawsze zapadają w pamięć. Dla każdego może być to coś innego. Nie dla każdego, żeistotne są tylko takie uroczystości, jak ślub czy pierwsza komunia święta, gdyż dla wielu za równie emocjonujące i ważne w życiu będą ich prywatne szczęścia. Może to być spotkanie ważnej dla nas osoby, odkrycie płyty, która zmienia nasz gust muzyczny czy filmu, który wywarł duży wpływ na nasze życie. To wszystko jest ważne, lecz każdy człowiekposiada indywidualny pakiet wspomnień, do którego lubi wracać, gdy coś mu doskwiera.

dzieci komunijne
Przygotowane przez: John Ragai
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy też czasem zdarza ci się taka sytuacja, jednak częściej twoją głowę zaprzątają smutne myśli? Czy wręcz przeciwnie, nie zapominasz o traumatycznych chwilach a za to cieszysz się pozytywnymi chwilami, życiowymi sukcesami, np. zdarzeniami takimi jak Pierwsza Komunia Święta dla dzieci.

Zaabsorbowała Cię przedstawiana tematyka? Kliknij zatem ten link i sprawdź więcej na stronie. Zamieszczone tam materiały też Cię niezwykle zaciekawi.

Wszystko zależy tu od życiowego nastawienia, jaki masz charakter i jak odbierasz swoje wspomnienia ,. Być może puściłeś to w niepamięć, niemniej w naszej świadomości zawsze pozostają wspomnienia, podobnie jak może w nich zobaczyć siebie za kilka lat, czy raczej jak chcielibyśmy siebie widzieć.

[IMG=54acf1932f157___flickr_15003801824.jpg|L|W=190|ALT=I Komunia Święta z To interesujące zagadnienie z wielu punktów widzenia, jednak najbardziej interesują się tym psycholodzy, którzy zdają sobie sprawę że dzisiejsze problemy mają swoje źródło w przeszłych wydarzeniach.

Interesuje Cię, czym są moje źródła (http://www.drukxl.pl/)? Jeśli tak, to trzeba kliknąć w wskazany link i tam znajdziesz masę frapujących treści z tej dziedziny.

Zdarza się, że jak źle nam się powodziło na przykład w szkole średniej czy podstawowej, a teraz osiągnęliśmy dość wysoki status, to wiadomo, ze nie będziemy chcieli wracać do starych lat. To podobnie, jak ze związkami. Jeśli obecnie jesteśmy szczęśliwie związani, a mamy za sobą niemiłe doświadczenie z innymi partnerami, to nie będziemy chcieli już o tym myśleć. Z drugiej strony, może to właśnie kiedyś tworzyliśmy z kimś wspaniały związek, ale później spotkał nas miłosny zawód.

Teraz zaś jesteśmy samotni, więc z chęcią wracamy doprzeszłości, jednocześnie wszystko idealizując. Często bowiem tak jest, że jak cofamy się pamięcią w przeszłość, to albo coś idealizujemy, albo demonizujemy. Pamięć zawsze jest wybiórcza i trochę zniekształcona. Wobec tego nie warto przejmować się tymi sprawami gdyż to co za nami już naprawdę jest przeszłością, powinniśmy skupić się na swoim teraźniejszym życiu.
2020-02-25 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.