Szkraby lubią oglądać telewizję, ale trzeba selekcjonować dla nich edukacyjne programy

Nie powinniśmy zabraniać szkrabom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie należy siedzieć przed odbiornikiem cały dzień. Zatem mądrze musimy wybierać dla nich edukacyjne programy.


sprzęt
Przygotowane przez: Daniel Kruczynski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


program tv
Przygotowane przez: bobbi vie
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


hasło
Przygotowane przez: Mannish
Podpatrzone na: Mannish


W wolnej chwili

Typy gier komputerowych

Walentynkowy prezent
Przygotowane przez: Princess Academy
Podpatrzone na: Princess Academy
Wraz z rozkwitem gier komputerowych, autorzy kreowali coraz różniejsze typy gier, charakteryzujące się odmiennymi sposobami prowadzenia techniki gry, fabuły. Trudno wyodrębnić jakiś sprecyzowany podział gier, dlatego że w literaturze przedmiotu nie istnieje sprecyzowany podział gier ze względu na rodzaj.


Telewizja fascynuje wszystkich od zawsze – od chwili powstania. Ruch na ekranie olśniewa i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez kilka godzin. Nie jest to rzecz jasna zbytnio zdrowe, szczególnie dla maluchów. Dlatego rodzice muszą starannie wybierać to, co maluch ogląda. Powinniśmy postawić na taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka. Może być o ssakach. Dzieci przecież uwielbiają zwierzątka. Takie, które można mieć w przydomowej oborze oraz te dzikie, które można zobaczyć tylko w ZOO. Jeżeli nasz maluch jest jeszcze zbyt mały na programy o zwierzętach, to możemy pozwolić mu na obejrzenie bajek. Jednak przed tym powinniśmy sprawdzić, że będą to bajki pozbawione przemocy i czarnych charakterów. Nasze maleństwo powinno patrzeć na nie z chęcią i czerpać z nich mądrości o przyjaźni oraz uczciwości. Strach i chowanie się pod stołem nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Na początku powinniśmy z naszym szkrabem oglądać telewizję razem. Trzeba uczyć je, że gdy przychodzi limit czasowy, to po prostu wyłączamy telewizor i zaczynamy zajmować się czymś innym. Możemy razem układać klocki lub pichcić obiad.


Pamiętajmy, że telewizja może mieć niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego maleństwa. Musimy jednak być świadomi tego, że we wszystkim należy umieć znaleźć umiar.
2020-02-08 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.