Ozdabianie kościoła na czas uroczystości komunijnej

Komunia święta to dla dziecka jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu. Poza wydźwiękiem czysto religijnym, maluch zauważa również fakt, że znajduje się w centrum zainteresowania, ma swoich gości, dla jakich w tym dniu jest priorytetem. Rodzice oraz organizatorzy uroczystości z reguły starają się, aby kościół prezentował się wówczas rzeczywiście atrakcyjnie.
Pierwsza komunia święta kościoł
Przygotowane przez: flickr.com
Podpatrzone na: flickr.com
Potrzebne są więc ciekawe dekoracje. Można je oczywiście wykonać osobiście, jednakże zajmuje to naprawdę sporo czasu, a oszczędność z reguły jest niewielka lub żadna. Z pewnością rozsądniejszym sposobem jest zakupienie dekoracji w sklepach z dodatkami, których na dzisiejszym rynku funkcjonuje dosyć dużo. Tradycyjne dekoracje komunijne kościoła najczęściej utrzymane są w bieli, co ma przede wszystkim symbolizować czystość. Mogą to być przykładowo białe kokardy zrobione z różnego rodzaju materiałów, które mocuje się do wszystkich ławek. Ewentualnie, dużą popularnością odznaczają się również wstęgi materiałów, które przeciąga się od ławki do ławki. Oba rozwiązania prezentują się dość atrakcyjnie, a sklepy z dekoracjami oferują różne wersje kolorystyczne oraz różne rozmiary takich akcesoriów. Warto zatroszczyć się o ich jakość, gdyż takie dekoracje będzie można stosować nawet przez parę lat, co jest naprawdę znaczącą oszczędnością. Z tego względu, powinno się je kupować wyłącznie w sprawdzonych sklepach, które zapewniają doskonałe artykuły. Ważne są ponadto kwiatki, które są jednym z najbardziej tradycyjnych elementów dekoracyjnych.


W wolnej chwili

W jaki sposób ozdobić samochód ślubny?

bukiet z kiwatów na samochodzie
Przygotowane przez: flickr.com
Podpatrzone na: flickr.com
Ślub jest oczywiście jednym z najistotniejszych momentów w życiu każdej osoby, dlatego warto postarać się i zadbać nawet o drobne szczegóły. Istotne znaczenie mają piękne dekoracje w kościele i na sali weselnej. Niekiedy zapomina się o ozdobieniu samochodu, jakim jedzie się do ślubu, a szkoda, jako że on także powinien mieć odświętny charakter.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.