Entuzjaści muzyki w czasach internetu

Nie jest sekretem, że internet wpłynął na sposób, w jaki większość osób słucha muzyki. Podczas gdy zdecydowana większość ludzi zadowala się ściągnięciem mniej lub bardziej legalnych mp3 na swoje komputery, istnieją jeszcze inni – ci prawdziwi pasjonaci.


koszulki na płyty winylowe
Przygotowane przez: Arek Olek
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Prawdziwy fan wie, że pobieranie nielegalnych nagrań ze stron internetowych nie wspiera artysty, a wręcz przeciwnie – okrada go. Osoby takie należą do bardzo świadomej grupy fanów dobrej muzyki. Także do tej najbardziej uczciwej. Kiedy pojawi się nowy album ich ulubionego wokalisty, nie ściągają oni tego albumu z internetu. Wręcz przeciwnie. Idą do stacjonarnego sklepu muzycznego (które niestety w obecnych czasach, z wiadomych względów, są coraz rzadsze i kupują nowy album, którego chcą posłuchać. Takie podejście wymaga pewnych środków finansowych, jednak daje też niemałą satysfakcję. W mieszkaniu takiej osoby można znaleźć często starannie dobraną kolekcję niesamowitych płyt. Są one sumiennie ustawione na widoku. Niektórzy wolą trzymać ulubione płyty w odmienny – starannie wkładają je w okładki disccover - opublikowany tutaj. Niezależnie od metody przechowywania płyt, własny zbiór płyt ulubionych artystów i zespołów jest wspaniałą oraz godną pozazdroszczenia rzeczą.


studio nagrań
Przygotowane przez: fr4dd
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inną grupą fanów dobrej muzyki, którzy są niestety również rzadko spotykani w dobie Internetu, są osoby które kolekcjonują płyty winylowe. Ponieważ ta bardziej nowoczesna muzyka nie jest już na nich wydawana, są to osoby lubiące głównie muzykę starszą, określaną często jako „kultowa”. Ponieważ płyty winylowe nie są nowe i nie rzadko odkupowane są od innych właścicieli po wielu latach słuchania, ich oryginalne okładki często nie istnieją gdyż zostały zniszczone.


W wolnej chwili

Jak przygotować nasz dom na święta Wielkanocne?

Wielkanoc
Przygotowane przez: Fotolia
Podpatrzone na: Fotolia
Dużymi krokami przybliża się do nas okres wiosny. W tym czasie wreszcie będziemy mogli weselić się wysokimi temperaturami, jakie są charakterystyczne dla tej części roku. Niemniej tymczasem nie jest to jedyna okoliczność wywołująca nasza tęsknotę za tym czasem. Przeważnie na samym rozpoczęciu wiosny przypadają bowiem święta Wielkanocy tworzące dla nas znamienitą okazję do zapomnienia o wszystkich bieżących kłopotach i spotkania się z nasza rodziną.


Ci kolekcjonerzy wkładają więc swe bezcenne kolejce w koszulki na płyty winylowe - które chronią je przed dalszym zniszczeniem. Bez wątpienia, taka kolekcja winyli będzie drogocenną perełką za kilkadziesiat lat.
2018-07-11 18:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.