Szukasz nietuzinkowej gry? Oto nasze propozycje!

Jesteś graczem i szukasz czegoś niezwyczajnego i odkrywczego. Dość już masz gier, które nie wnoszą nic nowego, nie są grywalne, są bez pomysłu, są podobne do innych. Mamy dla ciebie interesujące propozycje, które na pewno zyskają twoją uwagę. Już wielka ilość graczy na całym świecie przekonała się do tych wspaniałych gier. Teraz twoja kolej.
Recenzje gier
Przygotowane przez: Play Among Friends Paf
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na początek recenzja gry The Wolf Among Us, pięcioodcinkowa gra-serial, która została zrealizowana przez studio TellTale Games. Tak, to ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za stworzenie kultowego The Walking Dead. Gra została podzielona na pięć blisko dwugodzinnych epizodów, każda z nich odpowiada za spójną fabularną całość. Wreszcie wszystkie części są już przygotowane i wydane, tak więc to najlepszy czas na recenzję.

Największe brawa należą się twórcom za fantastyczne ukształtowanie pierwszoplanowego bohatera oraz za wspaniały, brudny klimat opowieści. Co istotne, mamy rozgrywkę opartą na wyborach, to jeszcze bardziej powoduje, ze chce się grać. Na wielki pozytyw zasługuje również fantastyczna ścieżka muzyczna. Istnieją także minusy. Najistotniejsze z naszego punktu widzenia najbardziej istotną z nich jest brak polskiej wersji językowej. Można też przyczepić się do fabuły, autorzy mogli nad tym pogłówkować, żeby była ona bardziej nieoczekiwana. Ogólna ocena to mocne cztery plus. Nie ma piątki przez wspomniane utrudnienia.

Opinie o grach komputerowych i na konsole
Przygotowane przez: Cesar Cardoso
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jest także i druga propozycja, recenzja Valiant Hearts: The Great War. Za tą nazwą kryje się przygodowa gra akcji zrealizowana w fantastycznej komiksowej oprawie graficznej. Opowiada ona historię pięciorga ludzi, których losy przecinają się, a wszystko to w klimacie I wojny światowej. Jeśli preferujesz ”zręcznościówki” i ”przygodówki”, to zapewne tego typu gra bardzo ci się spodoba. Zaprojektowała ją firma Ubisoft, znana z tak pamiętnych wydawnictw jak „platformówka” z serii Rayman.

Identycznie, jak w przypadku The Wolf Among Us, również przy okazji recenzowanej gry – Valiant Hearts nie jest na pewno idealna. Choć gra jest wyjątkowo piękna, bardzo czarowna, w klimacie komiksowym to da się w niej dostrzec trochę nieścisłości. Z jednej strony gra jest bardzo smutna, a z drugiej autorzy zaprezentowali nam trochę komediowe postacie, odwołujące się przykładowo do typowo znanych narodowych stereotypów (Niemcy stale pija piwo). To na pewno specjalny zabieg i wielu osobom może się podobać, jednak czuć, że coś w tak skonstruowanej układance nie pasuje.


W wolnej chwili

Znajdź grę dla siebie

gra na przeglądarkę
Przygotowane przez: brett jordan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, bardzo często są recenzowane gry niezbyt zjawiskowe, nie zapadające w pamięć. Właściwie, identycznie jest z recenzjami muzycznymi czy z recenzjami filmowymi.
2017-09-18 06:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.