Telewidz bez aktualnego programu byłby niczym zapominalski turysta podróżujący autobusem bez obowiązującego rozkładu jazdy

Na początku zeszłego wieku sceptycy przebąkiwali, że telewizja wcale nie ma przyszłości, bowiem siedzenie kilka godzin dziennie przed ekranem telewizora jest zupełnie bezsensowne. Jednak czas pokazał, że tak naprawdę się mylili. Oglądanie oper mydlanych czy filmów obyczajowych oraz programów informacyjnych staje się obecnie standardowo wybieraną formą spędzania wolnego przedpołudnia. Niektóre programy nadawane w zeszłym roku zgromadziły przed odbiornikami trzymilionową widownię, co udowadnia, że telewizja ma liczne grono wielbicieli.
Program TV jest jak skrupulatny rozkład jazdy, który pełni czysto informacyjną funkcję. Choć w kioskach dostępne są gazety z aktualnym programem, to mieszkańcy Polski chyba najczęściej korzystają z rozkładu umieszczonego w sieci, np. w serwisie W czasie przeglądania stron internetowych w domu, lub nawet w zakładzie pracy, tak panie, jak i faceci przy okazji sprawdzają, czy np. data emisji ich ulubionego programu się nie zmieniła. Z racji tego że nierzadko emitowane są powtórki konkretnych odcinków telenowel, to telewidzowie pragną wcześniej wiedzieć, czy w najbliższy czwartek będą mogli zobaczyć ten premierowy odcinek.
telewizor
Przygotowane przez: Bonsoni.com
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W wolnej chwili

Jaką funkcję pełni obecnie telewizja?

Telewizory Philipis
Przygotowane przez: Philipis
Podpatrzone na: Philipis
Od momentu, gdy na świecie pojawił się rewolucyjny wynalazek telewizji, rasa ludzka zwariowała na jej punkcie. Pudło telewizyjne stało się obiektem pożądania wszystkich mieszkańców naszej planety. Teraz telewizor jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Jest on obowiązkowym sprzętem wyposażenia każdego domu. Otrzymał on również centralne miejsce w naszym salonie. Co raz częściej rodziny decydują się na większą liczbę odbiorników, tak by każdy członek rodziny posiadał wolność wyboru. Znamy przecież z autopsji, jak zazwyczaj kończą się starcia o pilota.


Bez bieżącego rozkładu jazdy każdy wczasowicz czułby się zagubiony i z pewnością w ogóle nie udawałby się w podróż - nawet lapidarne informacje o godzinie odjazdu lub przylotu są na wagę złota. Z kolei widzowie, którzy mają dobrze sprecyzowane preferencje, raczej wiedzą, o której godzinie są emitowane ich ulubione seriale. Jednakże transmisje meczy koszykówki bądź ważnych uroczystości państwowych wprowadzają duże zmiany w stałym harmonogramie, dlatego aktualny program TV - jest tak potrzebny.


Niektórzy widzowie są bardziej wymagający i, tak samo jak podróżni stojący w kolejce do informacji, pragną poznać szczegóły. Na popularnych portalach internetowych zamieszczane są różne wiadomości: od krótkiego streszczenia fabuły brazylijskiego odcinka telenoweli rozpoczynają, a na ploteczkach o znanych aktorach finalizując. Telewidzowie śledzący losy ulubionych bohaterów zazwyczaj chcą też wiedzieć, co wydarzy się w kolejnym odcinku lub nawet oglądnąć go w sieci. Obecnie każdy popularniejszy serial posiada własną stronę internetową, więc każdy telewidz ma również szansę wiedzieć jeszcze więcej o określonej postaci, a także o artyście, który się w nią wciela.
2018-07-11 18:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.