Wybieramy się na obóz

Maj i czerwiec to doskonałe miesiące na wybranie się na obóz – noce są dosyć ciepłe, zaś dni słoneczne. Aura oraz budząca się do życia przyroda ośmielają do spędzenia choć kilku dni urlopu na łonie przyrody.


Ażeby podczas takiego wyjazdu należycie wypocząć, trzeba gruntownie przemyśleć, co ze sobą wziąć, by niczego nam nie brakło.
namiot
Przygotowane przez: Martin Terber
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Drobny detal może zepsuć całą zabawę. Oto kilka gadżetów, jakie pomogą nam podczas wyjazdu pod namiot. Mycie się będzie jedną z bardziej kłopotliwych czynności na biwaku w dziczy. Trudno zabrać ze sobą wannę, i woda w potokach górskich jest najczęściej lodowata i mało zachęcająca do kąpieli. Jak zatem rozwiązać ten problem? Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w prysznic turystyczny. To rodzaj specjalnego worka, do którego mieści się (w zależności od modelu) od 20 do 40 litrów wody. Z worka poprowadzony jest wąż zwieńczony „słuchawką prysznicową”. Gdy chcemy wykąpać się, należy rano nalać wodę po czym worek wystawić na promienie słońca, ażeby wieczorową porą radować się błogim ciepłym natryskiem.


Panna młoda
Przygotowane przez: NIrwana Foto
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Mały chłopczyk
Przygotowane przez: Thomás
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Pieczone kiełbaski znad ognia to jedno z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzi do głowy, kiedy słyszy się wyrażenie „gotowanie na biwaku”. Jednak ile można żyć, jedząc jedynie kiełbaski? Oprócz tego nie wszędzie możemy rozpalić ogień. Dlatego warto wziąć ze sobą kuchenkę turystyczną. Czym odróżnia się ona od innych? Tym, że nie wymaga dźwigania butli z gazem czy też baniaka z paliwem. Można do niej wrzucić korę, trawę, listowie oraz co tylko odkryjemy na ziemi. Zagotowanie litra wody na tego typu kuchence zajmuje mniej więcej 4,5 minuty.
Cała kuchenka waży kilogram, co docenią szczególnie ci, którzy uwielbiają się przemieszczać piechotą. Dodatkowym jej atutem jest to, że w czasie gotowania możesz ładować poprzez kabel USB np. telefon komórkowy.
2019-11-09 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.