W jaki sposób nie dać się oszukać trickom marketingowym?

Pośpiech jak też presja doskonałych świąt sprawiają, iż Polacy dają się nabrać na tricki marketingowe oraz wydają więcej pieniążków niż na co dzień. Jednakże podarunki wybierane w ostatnim momencie zwykle są najmniej trafione. Stąd Polacy najczęściej chcą dostać gotówkę. Polacy są w święta bardziej hojni i spontaniczni w kupowaniu, choć i na co dzień ponad połowa z nich zupełnie nie planuje swoich wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych sprawunków, zatem zostawienie ich na ostatnią chwilę, może sprawić, iż zapłacimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej aniżeli normalnie.

świąteczne zakupy
Przygotowane przez: Terry Madeley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przedświątecznym czasie wiele osób jest skłonnych zaakceptować wyższe ceny. Częściej także dają się nabrać na sztuczki marketingowe, jakie napędzają koniunkturę sprawunków. Wynika to nie jedynie z presji czasu, ale i z polskiej tradycji. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że nawet drogi podarek nabyty w przedświątecznej gorączce może być rozczarowaniem dla obdarowanego. Niespodzianki kupowane pod presją czasu przynależą bowiem do najmniej przydatnych zakupów - . Z badań wypływa jednak, że Polacy nie zamierzają zostawiać kupna podarków na ostatnią chwilę. Blisko co czwarty badany pragnie nabyć upominki w listopadzie, a blisko połowa w pierwszych tygodniach grudnia. 23 proc. zamierza to uczynić tuż przed świętami. W bieżącym roku na upominki świąteczne oraz ozdoby choinkowe przeciętna polska rodzinka pragnie przeznaczyć średnio 1130 zł, o 6 proc. więcej aniżeli w ubiegłym roku. Wydatki na jedzenie pochłoną natomiast 33 proc. owej kwoty.


W wolnej chwili

Prezent najlepiej jeśli jest zaskakujący

prezent
Przygotowane przez: sxc.hu
Podpatrzone na: sxc.hu
Czasami mała rzecz potrafi czynić cuda. W w codziennym biegu, w którym sprawy i terminy naglą, a przedmioty martwe odmawiają posłuszeństwa, warto kupić jak najwięcej praktycznych pomocników. Gubisz drobne? Nie masz gdzie trzymać ważnych dokumentów, a może jesteś bałaganiarzem i potrzeba ci małej pomocy, tanich podręcznych wspomagaczy?

prezent
Przygotowane przez: Alex G.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Często wybierane prezenty to: zestawy kosmetyków, pachnidła, poradniki, płyty, zabawki, gadżety elektroniczne, laptopy, telefony Samsung. Z reguły jeżeli idzie o kobiety kwestię upominków mamy uproszczoną. Każda pani ucieszy się z perfum, apaszki lub bluzeczki. Pan ucieszy się z krawatu, skarpet, książki bądź krążka. Za każdym razem zawczasu warto przeprowadzić mały wywiad po czym wypytać bliską nam osobę czego jej potrzeba. Potomkowi lepiej nie ofiarować pod choinkę gier komputerowych. Lepszym podarkiem będzie futbolówka, rower, kostium kąpielowy, książeczka lub planszowa gra edukacyjna - innowacyjne telefony samsung Ceneo.
2018-06-22 08:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.