W jaki sposób nie dać się oszukać trickom marketingowym?

Pośpiech jak też presja doskonałych świąt sprawiają, iż Polacy dają się nabrać na tricki marketingowe oraz wydają więcej pieniążków niż na co dzień. Jednakże podarunki wybierane w ostatnim momencie zwykle są najmniej trafione. Stąd Polacy najczęściej chcą dostać gotówkę. Polacy są w święta bardziej hojni i spontaniczni w kupowaniu, choć i na co dzień ponad połowa z nich zupełnie nie planuje swoich wydatków. Spontaniczne podejście do przedświątecznych sprawunków, zatem zostawienie ich na ostatnią chwilę, może sprawić, iż zapłacimy za przepływowy ogrzewacz wody więcej aniżeli normalnie.

świąteczne zakupy
Przygotowane przez: Terry Madeley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przedświątecznym czasie wiele osób jest skłonnych zaakceptować wyższe ceny. Częściej także dają się nabrać na sztuczki marketingowe, jakie napędzają koniunkturę sprawunków. Wynika to nie jedynie z presji czasu, ale i z polskiej tradycji. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że nawet drogi podarek nabyty w przedświątecznej gorączce może być rozczarowaniem dla obdarowanego. Niespodzianki kupowane pod presją czasu przynależą bowiem do najmniej przydatnych zakupów - http://www.ceneo.pl/Przeplywowe_podgrzewacze_wody. Z badań wypływa jednak, że Polacy nie zamierzają zostawiać kupna podarków na ostatnią chwilę. Blisko co czwarty badany pragnie nabyć upominki w listopadzie, a blisko połowa w pierwszych tygodniach grudnia. 23 proc. zamierza to uczynić tuż przed świętami. W bieżącym roku na upominki świąteczne oraz ozdoby choinkowe przeciętna polska rodzinka pragnie przeznaczyć średnio 1130 zł, o 6 proc. więcej aniżeli w ubiegłym roku. Wydatki na jedzenie pochłoną natomiast 33 proc. owej kwoty.


W wolnej chwili

Prezent najlepiej jeśli jest zaskakujący

prezent
Przygotowane przez: sxc.hu
Podpatrzone na: sxc.hu
Niekiedy mała rzecz potrafi czynić cuda. W w codziennej rutynie, w której sprawy i terminy naglą, a przedmioty martwe nie chcą współpracować, warto kupić jak najwięcej praktycznych pomocników. Gubisz karty kredytowe? Nie masz gdzie trzymać kart kredytowych, a może jesteś bałaganiarzem i potrzeba ci małej pomocy, tanich i niezawodnych podręcznych wspomagaczy?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.