W jaki sposób zorganizować swoje zajęcia i zmotywować się do systematyczności?

Zmotywowanie się do pracy jest często bardzo trudne. Głównie dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się bardzo dużo „rozpraszaczy”, jak na przykład telefony lub Internet. Dociera do nas wiele wiadomości, z którymi nierzadko zapoznajemy się powierzchownie, nie zatrzymujemy się przy czymś na długo, poza tym często robimy kilka zadań jednocześnie, na przykład spoglądamy na serial i piszemy notatki itp.

kalendarz książkowy
Przygotowane przez: Bisnotcher
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pomyśl o kalendarzach trójdzielnych

Trudno jest skoncentrować się w pełni, jednak istnieje wiele sposobów, które nas w tym wspomogą. Jak zaplanować swój czas i zmotywować się do systematyczności? Przede wszystkim wypróbuj planowanie. Chociaż nierzadko z planów nic nie wynika, praktyka czynią mistrza. Na pewno skreślanie kolejnych punktów z listy zagwarantuje nam dużą satysfakcją, i jednocześnie chęć do kolejnych działań. Jak planować? Każdy musi wypracować własny dla siebie system. Na początku warto nabyć kalendarze książkowe a5 dzienne. Każdego dnia rano lub wieczorem zanotuj wszystkie obowiązki, które musisz wykonać.

Oczywiście możesz je dzielić na dłuższy czas, lecz jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z organizacją może to nie być dobry pomysł. Oprócz tego planowanie z zbyt dużym wyprzedzeniem często jest po prostu nieskuteczne. Oznacz zadania istotne i te, które w razie niepowodzenia można bez problemu odłożyć w czasie. Odhacz każde zrobione punkty. Dzięki temu zawsze będziesz precyzyjnie wiedzieć, jak dużo przed tobą. Z pewnością zauważysz, że wszystkie wykreślane zadania przynoszą poczucie spełnienia i pchają cię do jeszcze większej aktywności. Jeżeli na liście są punktu, które nie pozwalają ci się skupić, chociaż nie są bardzo ważne – zajmij się nimi, gdy oczywiście masz taką możliwość. Wówczas efektywniej wykonasz pilne sprawy.


W wolnej chwili

Z którego rodzaju złota potrafią zostać wytworzone obrączki z brylantami i kto za nie płaci?

Wigilia
Jeśli nie masz do tej chwili narzeczonej, lecz wiesz, że niedługo musisz się oświadczyć, być może powinieneś pamiętać, o kilku rzeczach. Dla przykładu, czy jest dla Ciebie wiadome, że to Ty, jako przyszły nowożeniec powinieneś zakupić zarówno pierścionek zaręczynowy, lecz także obrączki?


Ten oczywisty dla większej części ludzi fakt, nie w każdym wypadku jest wszakże w stu procentach jasny dla przyszłego nowożeńca.

Jakie kalendarze książkowe do firmy?
W planowaniu często pomaga również prezentacja naszego planera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, użyj barwnych karteczek, zakreślaczy, długopisów żelowych itp. Przypisz kolor dla danej grupy zadań. W sklepach ukazują się już kalendarze książkowe 2016, które mogą stać się twoim najlepszym organizerem.Prócz planowania, staraj się także zapewnić sobie bardzo dużo spokoju. Usuń rozpraszacze. Zamknij przeglądarkę, a jeżeli jest ci potrzebna do pracy, wgraj do niej dodatek blokujący rozrywkowe strony. Wycisz powiadomienia w telefonie.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej danych na opisywany temat? Zatem odsyłam do linka, ponieważ odnajdziesz tam dużo interesujących danych opisujących przedstawiany wątek.

Jeśli pracujesz w mieszkaniu nie włączaj w tle telewizora. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pozwoli ci się skupić. Dzięki temu planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my będziemy pełni motywacji i energii do dalszych działań. Co zamówić i jak?
2019-04-22 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.