Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W dużej liczbie domów w Polsce widuje się nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie lokale miały bardzo wysokie sufity. Jest wiele metod na udekorowanie pustych ścian – w ostatnim czasie popularne są różnych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy również są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może być umieszczenie tam regałów na książki, bądź dodatkowego oświetlenia – na przykład w formie plafonów. Zastosowanie tego rodzaju źródła światła umożliwia optyczne ukrycie niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.
Standardowe sposoby
obraz na ścianę
Przygotowane przez: ErgSap
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W większości lokali do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak klasyczny obraz w ramie. Najczęściej na ścianach w Polsce można spotkać martwą naturę, bądź impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz popularniejsze w wielu nowoczesnych wnętrzach są obrazy art deco. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Wizualnie dzieła takie wyróżnia podkreślenie geometrii elementów oraz kontrastowe kolory. Dzieła tego typu dobrze łączą się z ciemnymi meblami, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Dobrze wyglądają także w ramach o prostych kształtach wykonanych również z ciemnego drewna (heban, dąb itp.).


W wolnej chwili

Pomysł na oryginalny podarek

sztuka współczesna
Przygotowane przez: Daily Rectangle
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Odpowiadając na zapytanie które tytuł zawiera, okazuje się iż w ... sieci! Istnieje bowiem w sieci niejedna fachowa galeria sztuki współczesnej z prawdziwego zdarzenia. Lansują one dorobek najciekawszych współczesnych artystów. Wyselekcjonowane obrazy z całą pewnością zaspokoją kolekcjonerów jak też wielbicieli sztuki. Obrazy, rysunki lub grafiki jakie możemy dostać w takich galeriach nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.