Zagospodarowanie pustej przestrzeni w nowym apartamencie

W dużej liczbie domów w Polsce można znaleźć nieurządzone ściany – puste miejsce jest szczególnie nieestetyczne, gdy jest do czynienia z budownictwem starego typu, gdzie mieszkania były niezwykle wysokie. Jest dużo metod na udekorowanie tych ścian – w ostatnim czasie popularność zyskały rozmaitych rozmiarów fototapety czy malowane motywy, obrazy też są dobrym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać zawieszenie półek na książki, lub też dodatkowych lamp – na przykład w postaci plafonów. Zastosowanie takiego oświetlenia umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.
Klasyczne sposoby
obraz na ścianę
Przygotowane przez: ErgSap
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W większości mieszkań do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak standardowy obraz w ramie. Najczęściej na polskich ścianach widuje się martwą naturę, albo impresjonistyczne krajobrazy. W ostatnim czasie jednak, coraz bardziej popularne w wielu nowoczesnych wnętrzach są polskie art deco. Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi ubiegłego stulecia. Generalnie obrazy takie wyróżnia zaznaczenie geometrii obiektów oraz kontrastujące ze sobą kolory. Dzieła tego rodzaju dobrze komponują się z ciemnymi meblami, bądź oklejonymi czarnym fornirem. Dobrze wyglądają również w ramach o prostych kształtach wykonanych też z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).


W wolnej chwili

Pomysł na oryginalny podarek

sztuka współczesna
Przygotowane przez: Daily Rectangle
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Odpowiadając na zapytanie które tytuł zawiera, okazuje się że w ... internecie! Istnieje już bowiem w sieci niejedna kompetentna galeria sztuki współczesnej z prawdziwego zdarzenia. Przedstawiają one dzieła najciekawszych polskich artystów. Wyselekcjonowane prace na pewno zaspokoją kolekcjonerów jak też wielbicieli sztuki. Obrazy, rysunki lub grafiki jakie można kupić w tychże galeriach nadadzą wnętrzu unikalnego charakteru.


Kupowane czy zamówione?
sitodruk
Podpatrzone na: flickr.com
Obrazy można dziś dostać w dużej liczbie sklepów, także budowlanych, gdzie drukuje się je na specjalnym płótnie. Malowidło powstałe taką techniką prezentuje się niezwykle podobnie do prawdziwego obrazu, w ten sposób nie da się jedynie imitować śladów po pociągnięciach pędzla. O ile w przypadku dzieł impresjonistycznych jest to ważny szczegół, o tyle dla art deco nie jest to wada. Obrazy - (zobacz www.twoje-fototapety.pl/obrazy/20406-Do-sypialni.html) drukowane są o wiele mniej kosztowne od oryginalnych, miłośnicy sztuki jednak doceniają posiadanie obrazu wykonanego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, polski malarz rozpoznawalny wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego obrazy - (zobacz https://twoje-fototapety.pl/obrazy-na-plexi/71453-Popularne.html) można oglądać w galeriach sztuki, możliwe jest także zamówienie obrazu według indywidualnych preferencji. Artysta sprzedaje swoje prace również za pośrednictwem internetu (zobacz).
2018-09-25 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.