Jakie pamiątki kupować na wakacjach? Które produkty okazują się najlepsze?

Wyjeżdżają na wakacje z reguły prócz wypoczynku chcemy również poznać lepiej kulturę danego miejsca. Chcielibyśmy zachować miłe wspomnienia, ale także przywieźć jakieś pamiątki, które będą nam przypominały o takim wyjeździe. Często też pamiętajmy o rodzinie czy znajomych oraz przywozimy im jakieś upominki. Jakie pamiątki najlepiej przywozić z wakacji? Co się najczęściej sprawdza?

Najczęściej wyjeżdżając gdzieś liczymy na to, iż będzie tam bez problemu całą masę autentycznych pamiątek, które będziemy mogli przywieźć ze sobą z takiego wyjazdu. Jednak najczęściej na miejscu spotykamy całkiem odmienną sytuację. Bez przerwy mijamy kramy z całym mnóstwem identycznych rzeczy przykładowo tatuaże na wodę dla dzieci, plastikowe koraliki, torebki z nazwą miejscową marką piwa czy innego typu rzeczy wątpliwej jakości (sprawdź więcej). Pół biedy gdy rzeczywiście lubimy takie rzeczy jak skarpety ze śmiesznym motywem, albo drewniane figurki. W takim wypadku nie mamy problemu z kupnem pamiątek. Jednak co w sytuacji jak chcemy znaleźć coś wyjątkowego co nabyć możemy tylko w danym miejscu? Co zrobić gdy nasi znajomi lub rodzina są dość wymagający w tym względzie i nie przypadnie im do gustu pierwszy lepszy gadżet z kramu z pamiątkami?
tatuaż
Przygotowane przez: tara hunt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Wyjściem może być wybranie się do tamtejszego marketu, do którego chodzą też mieszkańcy. Będziemy mogli w ten sposób zaopatrzyć się w lokalne, jedyne w swoim rodzaju produkty spożywcze. Gdziekolwiek byśmy nie pojechali, konkretny region albo też kraj ma takie produkty, jakich na pewno nie znajdziemy nigdzie indziej i warto z tego skorzystać. Takie pamiątki są bowiem najlepsze. Może to być pachnąca przyprawa, wyjątkowe słodycze, kawa uprawiana w tych rejonach. Coś co odda trochę klimatu oraz smaków takich miejsc. Na tego typu prezenty nikt nie będzie kręcił nosem, tylko podejdzie do nich z wielką ciekawością (sprawdź http://pewex.pl/kategoria/39-dodatki/filtr-kategoria+Skarpety.html). Czasem wybieramy się w takie miejsca gdzie można spotkać sporo lokalnych producentów żywności, czy są tam różne plantacje na przykład herbaty, kawy albo innych produktów.


Wtedy będziemy nawet w lepszej sytuacji gdyż możemy zakupić produkty od samych producentów. Chyba każdy będzie zadowolony jak zaparzy sobie kawę z drugiego końca świata, której nie kupi u siebie w kraju. My również będziemy przyjemnie wspominać na przykład wypad do Chorwacji kiedy będziemy doprawiać sałatkę przepyszną oliwą zakupioną od gospodarza, który tłoczył ją w swym gospodarstwie ze zbioru oliwek z tego roku. Takie pamiątki to sama przyjemność.
2016-04-20 11:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.