Jakie mamy typy gier komputerowych na różne okazje? Czy gry to zawsze strata czasy, jak sądzą niektórzy?

Gry a komputer do doskonały sposób na zabicie nudy. Dla niektórych zapewne będzie to stratą czasu, z kolei dla kogoś innego wręcz przeciwnie. Jednak podstawowym argumentem przemawiającym za grami jest to, iż każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Rodzajów gier jest bowiem bardzo dużo z nastawieniem na naukę różnych umiejętności. Niektóre ćwiczą koncentrację, kolejne refleks, natomiast inne pomagają zdobyć wiedzę z jakiejś określonej dziedziny.

Tak właściwie wybór
gra na komputerze
Przygotowane przez: Chris_Parfitt
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
rodzajów jest wielki i tylko od nas zależy czy taka gra będzie stratą czasu, a może bardziej ciekawym sposobem na poszerzenie niektórych umiejętności. Sprawdźmy więc jakie gatunki mamy do wyboru. Czasem jest tak, iż musimy przebywać dłuższy czas w jakimś miejscu, z reguły czekając na coś lub na kogoś. Gry na nudy to w takiej sytuacji jedyne wyjście z sytuacji by nie denerwować się koniecznością siedzenia w jednym miejscu i zapełnić w jakiś sposób ten czas. Warto sprawdzić: gry na nudy. Doskonałe wtedy okażą się popularne platformówki różnego rodzaju. Z pewnością sporo osób kojarzy te całkiem proste, dwuwymiarowe z czasów dzieciństwa, gdzie pokonuje się kolejne plansze z różnymi poziomami trudności. Gra ta jest szalenie wciągająca, przez to świetnie zabija czas. Kolejnym dobrym pomysłem mogą okazać się gry sportowe. To propozycja przede wszystkim dla panów, którzy lubią ściganie się autami albo rozgrywki w piłkę nożną. Tego typu gry są dostępne na wielu urządzeniach, a prócz tego rozgrywka nie trawa długo i można ją w każdej chwili przerwać, nie musimy kończyć jakiejś misji tak jak w przypadku różnych gier strategicznych. Jeśli chodzi właśnie o te ostatnie gry to jest to dość popularny rodzaj gier, jakie wymagają dużego zaangażowania ze strony gracza. Z reguły należy planować swoje ruchy z wyprzedzeniem i przewidywać co może chcieć zrobić nasz przeciwnik. Często chodzi tu o takie kierowanie swoim wojskiem lub krajem ażeby odnieść końcowy sukces. Napoleon Total War jest tego typu grą, zobacz: kliknij i sprawdź . Daje ona możliwość osobie grającej przeniesienia się w okres wojen europejskich z osiemnastego czy dziewiętnastego wieku, przy okazji możemy wcielić się w postać samego Napoleona Bonaparte.
granie
Przygotowane przez: Gabriele B.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W wolnej chwili

W jaki sposób ciekawie oraz dynamicznie spędzać wolny czas w Gdyni?

rozrywka
Przygotowane przez: wallheater
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ciekawą sugestią na aktywny odpoczynek jest escaperooms. Rozgrywka polega na poszukiwaniu drzwi z zamkniętego pokoju. Rozgrywki akcji typu escape przeznaczone są dla niewielkich grup od dwóch do pięciu osób. Należy się tylko wyrwać z zamkniętego pokoju. Trzeba sugerować się ukrytymi w pokoju wskazówkami i pomocnymi eksponatami.

Dla osób, którym zależy aby w czasie takiej rozrywki także zdobywać specyficzną wiedzę, świetne okażą się gry edukacyjne. Są najróżniejsze ich rodzaje, bazują z reguły na jakimś danym obszarze wiedzy. Już częściej gry te używane są w szkołach, gdzie dzieci w taki przystępny sposób mogą się uczyć. Taka forma nauki zachęca także do poświęcenia jej większej ilości czasu, gdyż dziecko nie odbiera tego jak nudnej nauki lecz także jako swego rodzaju rozrywkę. Coś takiego przynosi świetne efekty. Wielu ludziom, bez wątpienia spodobają się gry logiczne. Wymagają one ogromnej koncentracji u osoby grającej jak i logicznego myślenia by być w stanie rozwiązać ciąg zagadek logicznych. Po poprawnym odgadywaniu przenosimy się na wyższy poziom, w jakim zagadki stają się trudniejsze. Na tego rodzaju rozrywce tak na dobrą sprawę można spędzić bez większego problemu dużo czasu. Nie warto demonizować tego typu rozrywki, bo jest tak, że we wszystkim można dostrzec też sporo plusów.
2016-04-21 10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.