Legnica, miasto wielu szans, ze śmiałymi zamysłami na przyszłość

Legnica to niepospolite i ładne miasto. Fantastyczne miejsce do funkcjonowania mieszkańców z bogatą propozycją dla wycieczkowiczów. Wciąż wzrastająca, ciekawa oferta kulturalna, różnorodna baza oświatowa. Korzystna oferta biznesowa oraz intratność oferty inwestycyjnej, czyni z miasta, jedno z najważniejszych ośrodków na planie Dolnego Śląska.

Niewątpliwie kołem zamachowym dobrej legnickiej koniunktury, a równocześnie oczkiem w głowie tutejszych władz miasta , jest Legnicka SSE. W założeniu, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała działać jak magnes na przyszłych inwestorów i tak też działa po dzień dzisiejszy. Legnica to miejsce, któremu warto przyjrzeć się z bliska, odkryć jego wielką przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy
Przygotowane przez: Hotel Pałacyk
Podpatrzone na: hotelpalacyk.pl
Legnica znajdująca się na skrzyżowaniu szlaków, komunikuje od zarania dziejów Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te zalety Legnicy mają idealne odzwierciedlenie w motcie reklamującym miasto - „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, należące do Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. Znajduje się na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w Polsce.

Dynamicznie rozkręca się rekreacja w Legnicy. Co za tym idzie, w Legnicy dobrze rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, a w szczególności baza noclegowa - pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc noclegowych w Legnicy przybywa i różnicuje się pod względem komfortu. Coraz więcej buduje się wystawnych hoteli. Oferta noclegowa oferuje gościom także szeroko pojęty relaks, w formie wellness oraz różnych sposobów odprężenia i zabawy.


W wolnej chwili

Rzeczy, które można osobiście zrobić na nasze wesele? Dlaczego warto czasem samemu zadbać o oryginalne dodatki albo zaproszenia?

drukarnia
Przygotowane przez: Drukarnia Kid
Przygotowywanie własnego ślubu oraz wesela to długi proces, natomiast dający wiele satysfakcji z otrzymanego efektu. Z pewnością najłatwiej byłoby zlecić jakiejś firmie wykonanie całości, jednak częścią wspomnień związanych z tym wyjątkowym dniem, są również poprzedzające je przygotowania. Dlatego nie możemy pozwolić, żeby stres wziął nad tym wszystkim górę. Musimy postarać się podejść do tego spokojnie i sprawić, iż na długo zapamiętamy niesamowicie miłe i sam tak ważny dzień ślubu i przygotowania. Warto też osobiście zająć się zrobieniem części rzeczy, zamiast zlecać je komuś innemu albo też kupować gotowe w sklepach. Tego typu wykonane przez nas akcenty będą oryginalne oraz pozostaną w pamięci. Jakie rzeczy zatem możemy wykonać sami?
Legnica
Przygotowane przez: Serge Bystro
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W ten sposób nawet najbardziej kapryśni turyści znajdą wyśmienite miejsce pobytu dla siebie. W wielu miejscach możemy tu spotkać mnóstwo zielonych miejsc. Najpiękniejszym obszarem odpoczynku wśród zieleni jest leżący w centrum miasta, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się charakterystyczny, historyczny budynek legnickiej Palmiarni. Od początku powstania, kryje w swych wnętrzach ciekawe okazy egzotycznej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich to 12-metrowe olbrzymy. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wpasowana w tak samo prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest niecodziennym miejscem wypoczynku, zachęcającym do rodzinnych spacerów. Miejscem aktywnego wypoczynku tutejszej ludności, jest zespół Parku Gdańskiego oraz kompleks kąpieliska Kormoran.
2018-06-22 04:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.