Sernik na zimno – dobry pomysł na komunijne przyjęcie

Komunia to cudowny okres oraz celebracja kościelna wraz z eucharystią, w czasie której zgromadzeni pierwszy raz biorą komunię. Jest to istotne zdarzenie nie tylko dla przyjmujących oraz rodzin, ale również dla całej katolickiej wspólnoty. Jak się odpowiednio przygotować, by komunia stałą się niezapomnianym wydarzeniem i istotną przemianą? Czym zadziwić komunijnych gości? Jaki deser może ubogacić ten piękny dzień, którym jest komunia?

komunia święta
Przygotowane przez: Piotr Drabik
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wspaniałą i z pewnością pyszną propozycją jest zdecydowanie sernik na zimno z twarogu. Taką słodycz, jaką jest sernik na zimno z twarogu lubi większa część ludzi. Pierwsza Komunia Święta jest czasem, który pragniemy wspólnie przeżywać oraz celebrować, a pyszny deser z pewnością doda temu właściwej obwoluty.

Jak wiemy czas komunii wypada na miesiąc maj, gdy wita nas cudowna aura. Tylko w tym czasie sernik na zimno z twarogu okazuje się wspaniałym chłodzącym deserem w piękne, wiosenne, ciepłe dni. Orzeźwiająca porcja sernika na pewno zadowoli ubki smakowe nawet szczególnie wybrednego niejadka.

W wolnej chwili

Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dobór idealnych strojów komunijnych dla dzieci w dużej mierze zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W większości kościołów obowiązuje dowolny strój komunijny, co znaczy, iż rodzice we własnym zakresie nabywają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zatem idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w różnorodnych sukniach. Są jednak i takie kościoły, w których wybiera się znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.


Sieć posiada dużą ilość fascynujących i pobudzających kubki smakowe receptur na sernik na zimno z twarogu. Wobec tego kiedy zbliża się komunia nie powinno braknąć tego smacznego deseru!

Sernik na zimno z malinami
Przygotowane przez: Dominique
Podpatrzone na: https://www.flickr.com
Przy tym składzie możemy swobodnie eksperymentować ze wszystkimi składnikami. Dno sernika to przeważnie biszkopty, ale możemy również skorzystać z ulubionych ciastek, czy płatków owsianych. Zależnie od upodobań dół blachy pokrywamy całymi, pokruszonymi lub zmiksowanymi blenderem składnikami. Pamiętajmy, aby dobrze ścisnąć spód na nasz sernik na zimno z twarogu, a wówczas reszta zatrzyma odpowiedni kształt i strukturę. Zostawiamy tak przygotowaną podstawę do lodówki na 15 min.

Czy ta tematyka Cię interesuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (http://latarnik.eu/oferta/), pod którym znajdziesz niezbędne Ci dane - zobacz, że Cię zainteresują na długi czas.

Tymczasem zimny twaróg miksujemy z jogurtem zwykłym lub jogurtem homogenizowanym, dodajemy cukier puder. Możemy także dodać coś własnego - na przykład orzechy i rodzynki, sok z cytryny, lub ulubiony aromat do pieczenia. Do tak przyrządzonej masy dołączamy wcześniej rozprowadzoną w gorącej wodzie żelatynę. Tak przyrządzony twaróg przekładamy na nasz wcześniej przyszykowany dół blachy. Gdy całość zetnie się, to na wierzchu rozkładamy poszatkowane owoce i zatapiamy galaretką, która odpowiada smakowo nam, lub reszcie składników. Możemy również owoce zmiksować i wymieszać z galaretką. Całościowe wykonanie sernika to 30 min (nie wliczając czasu chłodzenia).

Komunia to czas w którym nie powinno zabraknąć tak smacznego oraz szybkiego w przygotowaniu ciasta, który urzeknie uczestników, jak kilka ciekawych propozycji.
2019-08-08 07:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.