Dopiero co mieliśmy Święta Bożego Narodzenia , a już teraz gospodynie domowe myślą o Wielkanocy.

Dopiero co obchodziliśmy Boże Narodzenie , a już teraz niektóre panie domu myślą o kolejnych wielkich świętach, a mianowicie o świętach wielkiej nocy.
WielkanocWielkanoc (zobacz urok morza w wielkanoc) to dla katolików największe i najważniejsze święto w ciągu roku. Wspominane jest dla upamiętnienia męki pańskiej i zmartwychwstania Jezusa w 3 dniu. Czas tych świąt jest ruchomy, odbywają się one niezmiennie w trzecią niedzielę po pierwszej pełni księżyca. Od terminu tej pełni zależy dużo innych katolickich świat ruchomych.

pisanki z wzorami
Przygotowane przez: Antony Stanley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W tym roku Wielkanoc nadejdzie bardzo wcześnie, bo już pod koniec marca. Nie ma w tym nic dziwnego, że większość gospodyń domowych już zawraca sobie głowę szykowaniem się do świat. W końcu zgodnie z tradycją, na święta powinna zjechać się całą rodzina.

W wolnej chwili

Dekoracje mieszkania i domu

bellemaison.pl
Przygotowane przez: bellemaison.pl
Podpatrzone na: bellemaison.pl
Konsumenci poszukujący dodatków do mieszkania chcą wybierać jedynie doskonałe rozwiązania. Wysoka jakość wyposażenia oraz dodatków do domu oraz mieszkania zwraca uwagę klientów o szczególnie wysokich wymaganiach. Ich kryteria są dla producenta na pierwszym miejscu, więc dekoracje świąteczne przez niego dopracowywane charakteryzują się świetnym wykonaniem oraz wysokim standardem. Wielobarwne modele dekoracji oferowanych wśród asortymentu doświadczonej firmy wzbudzają zainteresowanie na rynku.


W polskiej tradycji Wielkanoc to czas radości i pogody ducha która szczęścia towarzyszącego zmartwychwstaniu (pełna oferta). Symbolem tego odnowionego życia jest bez wątpienia jajko. Tak, jak nikt nie wyobraża sobie bożego narodzenia bez karpia, tak i w Święta wielkanocne śniadanie nie powinno obyć się bez pisanek. Jak co roku udekorujemy stół rzeżuchą, na której położymy pisanki wielkanocne i baranka z cukru - drewniane pisanki.

wielkanocne pisanki
Przygotowane przez: Preciosa Ornela
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Polacy maja wywodząca się sprzed kilkuset lat tradycję ręcznego wykonywania ozdób świątecznych. O ile na skomercjalizowane święta bożego narodzenia wszystkie świecidełka choinkowe możemy kupić w markecie, to pisanki ręcznie robione są nadal w cenie. Najlepsze z nich wyrabia się na północy naszego kraju - kurpiowskie jajka i wydmuszki są sławne na całym świecie. Precyzja i brak pośpiechu wymagane do odpowiedniego pomalowania takiej pisanki są cechę rzadko widywaną wśród dzisiejszych ludzi zamieszkujących duże miasta.


Oprócz jajek, innym, nie mniej sławnym produktem z północnych stron są bibułkowe kwiaty i bukiety używane do przystrajana świątecznych palm wielkanocnych, które każdy z nas na pewno podziwiał w internecie. Jeszcze innym motywem są świąteczne baranki robione z masła - .
W związku z tym, moim zdaniem, tym mocniej musimy doceniać sztukę i tradycję wywodząca się z folkloru, gdyż prezentuje ona nieco zapomniany, a nadal bardzo mądry styl życia.
2018-06-22 07:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.