Pożegnanie osoby bliskiej jest niezwykle ciężkie. Niestety, są takie dni. Jak więc żegnać najbardziej porządnie, jaki kupić nagrobek?

To niestety smutny fakt, że każdy z nas na pewnym etapie życia będzie zmuszony pogodzić się ze śmiercią kogoś bliskiego. Nie da się faktycznie na to przygotować, tym bardziej ciężko pogodzić się ze śmiercią bliskich.


Cmentarz
Przygotowane przez: micadew
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W tym samym czasie jednakże musimy dalej żyć, musimy także doprowadzić cały proces pogrzebowy do końca. Ta cała procedura ma związek z paroma sprawami do załatwienia, między innymi, tym jaki nagrobek wybrać.

To bardzo ciężko wybrać jak najbardziej korzystnie, czy bardziej godne uwagi będą nagrobki podwójne, a może pomniki granitowe. Różnorodność kamienia na naszym rynku jest w stanie przyprawić o zawrót głowy. Jednocześnie, każdy z tych materiałów posiada plusy i minusy, wokół wielu narosło sporo niezbyt poważnych opinii, wobec czego trudno się w tym wszystkim ogarnąć. Pamiętajmy przede wszystkim, by nie zamawiać marmuru. W naszym klimacie nie powinno się go używać. Jest to bowiem skała wapienna o charakterze zasadowym, a to znaczy, iż kontakt z wodą i mrozem spowoduje szybką erozję.

Sprawdź też: https://tborkowski.pl/

Nagrobki
Przygotowane przez: Rod Raglin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Po jakimś czasie taki nagrobek będzie w bardzo negatywnej kondycji. Z tego również względu bardziej korzystnie wybrać granit. Używa się go dość często, ponieważ jest to surowiec naprawdę trwały. Czasami stosowany jest też piaskowiec, jaki przy odpowiedniej, ale jednocześnie dość regularnej pielęgnacji faktycznie będzie odpowiednim materiałem. Często pojawiająca się kwestia dotyczy również tego, jaki kamień jest bardziej mocny? Znakomita większość oferowanych rodzajów granitu odznacza się prawie takimi samymi właściwościami. Niekiedy może się zdarzyć, że niektóre kruszce są w stanie pęknąć. Może się tak stać z powodu nagłej zmiany temperatur.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.