Wielkanoc to wspaniałe święto, powinniśmy spędzic je świątecznie i rodzinnie. Liczy się atmosfera i klimat oraz wyjątkowe ozdoby

Pewnie wszyscy już wypatrujemy wiosny, momentu, gdy wiosenne kwiaty będą wszędzie, słońce będzie świecić, ludzie będą bardziej uśmiechnięci i ogólnie wszystko stanie się piękniejsze i bardziej interesujące. Początek wiosny to również bardzo wiosenne święto, które jednak w poprzednich latach bywało... ośnieżone. Nic to, nawet jeśli tak było to Wielkanoc może być zdecydowanie kwitnąca i wiosenna, dzięki ozdobom wielkanocnym, które jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie.


Wielkanocne dania pod okiem dietetyka
Przygotowane przez: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Jeśli więc chciałbyś, by twój wielkanocny stół prezentował się ciekawie i estetycznie, pisanki, aby faktycznie były pisankami, a nie powszednimi jajkami, dodatkowo przymocowanymi na termokurczliwą folię, to musisz spróbować sam to zorganizować. Miej na względzie, że ozdoby wielkanocne to dobra zabawa, a za ich pomocą Twój dom zdobędzie nieco wiosennego i wielkanocnego klimatu. Rozpocznijmy od stołu, ponieważ stół to najistotniejszy mebel w czasie trwania Wielkanocy.

To przecież miejsce, w którym spotykamy się z całą rodziną przy świątecznym śniadaniu, podczas którego nie może nie być święconki z koszyka, naprawdę tradycyjnych potraw czy charakterystycznych dla regionu smakołyków. Wielkanocny stół pełny jest różnych symbolicznych dodatków, jak gałązki bukszpanu, wiązanki kwiatów czy bazie. Ponadto, mamy okazję wyczarować ładne dekoracje, i to w bardzo krótkim czasie - ((sprawdź tu)).
Osłonka z oplotem z hiacynta wodnego
Przygotowane przez: PRAKTIKER
Podpatrzone na: PRAKTIKER
Naturalnie, nie ma Wielkanocy bez pisanek, kraszanek, oklejanek i innych ozdobnych jaj. Dzisiaj trochę ułatwiamy sobie zadanie i zamiast prawdziwych ozdobnych jaj mamy na stole jajka dekorowane w niekoniecznie ładne dekoracje świąteczne z termokurczliwych folii. Powiedzcie, że nie wygląda to dobrze, dosłownie, jakbyśmy zamiast przystroić choinkę na Boże Narodzenie, wsadzili ją w barwną folię.

Tymczasem, ozdobienie jajek wcale nie jest takie skomplikowane i nie trwa długo. Oczywiście, malowanie woskiem może okazać się dla Ciebie zbyt skomplikowane. Jeśli tak, są inne pomysły. Najprostszym z nich i z dużą częstotliwością robiony w wielu domach są naturalne barwniki. Czyli jedno jajko będzie miało kolor herbaciany, drugie kurkumy, trzecie buraków czy łuski cebuli, a jeszcze kolejne czerwonej kapusty. Zobacz, jakie to proste, a ile przy tym dobrej zabawy.
2017-08-18 07:54
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.