W całym roku kalendarzowym obchodzimy różnego rodzaju święta

Jedne są bardziej radosne, inne bardziej refleksyjne. Do tego drugiego gatunku świąt możemy zaliczyć między innymi Święto Zmarłych.
Święto Zmarłych obchodzimy co roku pierwszego listopada. Jest to ważne święto, gdyż skłania nas do rozważań nad śmiercią, a także do wspomnień o naszych najbliższych, którzy opuścili ten świat. O tym, że jest to istotne święto świadczy między innymi uznanie obchodów Dnia Zmarłych za niematerialne dziedzictwo wpisane na listę UNESCO.

Chryzantemy
Przygotowane przez: Emily Mathews
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Święto Zmarłych jest dniem rozmyślań i refleksji. zależnie jednak od kraju jest rozmaicie obchodzone. Warte uwagi jest oczywiście USA, gdzie poprzedza je zwyczaj znany powszechnie jako Halloween.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z chęcią chcemy Cię zawiadomić, że następny kolejny link (https://durszlak.pl/przepisy-kulinarne/durszlak-pl-przepisy-na-ciasta) oczekuje na Ciebie na dalszej stronie - zaczytuj się z radością.

Jest to czas radości, chociaż dominują duchy, demony, czarownice, czy świecące dynie. W Polsce Halloween powoli zyskuje grono zwolenników, aczkolwiek to Święto Zmarłych czy też Dzień Wszystkich Świętych, wciąż pozostaje tradycyjnym zwyczajem kultywowanym przez chrześcijan.


Dzięki tego rodzaju świętom rodziny mogą udać się razem na cmentarz i powspominać zmarłych, a także uczcić ich pamięć. Jak przed każdym świętem, tak i w tym przypadku powinniśmy się jednak odpowiednio przygotować – a właściwie przygotować nagrobki, które w czasie na początku listopada są oblegane przez rodziny zmarłych. Groby na parę dni przed świętem są precyzyjnie czyszczone i dekorowane rozmaitego rodzaju kwiatami i wieńcami. Z kolei w samo święto odwiedzający groby przynoszą i zapalają świeczki, jak również modlą się za zmarłych. To właśnie modlitwa i refleksja powinny być podstawowymi elementami obchodzonych świąt (na stronie

W wolnej chwili

Jak zadbać o przygotowanie na Wielkanoc? Zobacz kilka ważnych wskazówek

pisanki
Przygotowane przez: Preciosa Ornela
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Święta to jeden z najprzyjemniejszych momentów w roku. Jest to czas, kiedy zwykle mamy wolne w pracy i możemy przynajmniej na moment zwolnić i pomyśleć na spokojnie o szeregu istotnych dla nas kwestiach. Jest to także bardzo dobra okazja do tego, żeby porozmawiać z bliskimi i spędzić razem trochę czasu.


W tym dniu chodzimy również na cmentarze wojenne i miejsca przypominające o krwawych bitwach. Czcimy zatem nie tylko najbliższych z rodziny, ale także tych ludzi, którzy zginęli za naszą wolność i zostali pochowani w zbiorowych mogiłach. Dzięki temu nasze myśli kierują się również w stronę kwestii ponadczasowych i większej wagi, takich jak ojczyzna, wolność i nieodległość. Warto oczywiście poświęcić trochę więcej czasu na rozmyślania tej natury, bowiem to jeden z nielicznych okresów w ciągu roku, kiedy można na spokojnie zastanowić się nad tymi istotnymi dla nas i dla naszych krewnych sprawami.
2019-02-17 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.