Muzyka na weselu to podstawa!

Praktycznie każda kobieta i każdy mężczyzna marzy o tym, że będzie kiedyś stanąć na ślubnym kobiercu i wyjść za idealnego partnera. Jednakże przygotowanie bajecznego ślubu to wymagające zadanie. Trzeba wszystko zorganizować wnikliwie i z wyprzedzeniem, by jak najbardziej ograniczyć możliwość wystąpienia niemiłych niespodzianek.
zespół na wesele
Przygotowane przez: United States Navy Band
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jednym z zadań organizacyjnych jest zamówienie odpowiedniej muzyki, przy której goście będą się dobrze i chętnie bawić. Muzyka na weselu jest tym elementem, który wbrew opiniom zapamiętuje się najbardziej (rzecz jasna patrząc z perspektywy gościa takiej uroczystości). Zazwyczaj, gdy kogoś pytamy: „jak było?” w odpowiedzi pada ocena co do kuchni i właśnie muzyki. Jeśli jest ona odpowiednio dobrana, goście raz po raz odchodzą od stołów, by jak najwięcej czasu spędzić na parkiecie. Dzisiaj młode pary mogą wybierać zarówno różne zespoły weselne, jak i inne rozwiązania – na przykład DJów. Wybór dobrego zespołu na wesele nie należy jednak do łatwych, gdyż co zespół, to inne efekty muzyczne. Czy wybrać wokalistkę czy może wokalistę? Czy zespół musi być liczny czy wystarczy dwóch, trzech muzyków? Na jaką muzykę się zdecydować: rock, pop czy disco? Te i wiele innych pytań stawia sobie każda młoda para i nie ma na nie ostatecznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji nowożeńców. Gdy na co dzień słuchają najczęściej rocka, trudno będzie im tańczyć przy dźwiękach disco polo, tak samo jak i ich gościom, którzy bardzo często mają zbliżone gusta. Zaletą jest jednak to, że nowoczesne zespoły muzyczne jak potrafią modyfikować utwory i dopasowywać je do potrzeb odbiorców, tak, żeby dobrze się przy nich tańczyło i bawiło.

W wolnej chwili

Wybierasz się na ślub? Czy w teraźniejszych czasach wypada jeszcze podarować parze młodej coś innego niż banknoty?

mały sprzęt AGD
Przygotowane przez: Breville USA
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli zostałeś właśnie zaproszony na wesele, które ma miejsce w najbliższym czasie, wtedy bez wątpienia zastanawiasz się właśnie, co podarować parze młodej w prezencie. Okazuje się, że teraz jest to jeden z większych kłopotów, z jakimi muszą się zmierzyć goście na weselu. Sytuacja komplikuje się mocno w szczególności w przypadku kiedy nie znasz za dobrze pary młodej, a na ślub udajesz się raczej grzecznościowo. Jeżeli znalazłeś się dokładnie w takiej sytuacji, wtedy przejrzyj nasz krótki poradnik dotyczący tego, co dzisiaj wypada dawać w prezencie ślubnym, a co już obecnie wyszło z mody.


Tańcząca para młoda
Przygotowane przez: Lee Allison
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeżeli planujemy zamówić zespół a nie DJa obowiązkowo powinniśmy przejrzeć próbki z dotychczas odbytych przez taki zespół wesel. Tym sposobem bardziej się zorientujemy, czy grane przez niego utwory się nam podobają i czy goście mogą się przy nich odpowiednio bawić. Bardzo istotne jest także przeanalizowanie czy któryś z muzyków z zespołu może być dodatkowo wodzirejem, a więc osobą, która będzie zachęcała weselników do tańca. Dobry wodzirej sprawi, że sala nigdy nie będzie pusta, niezależnie czy zespół będzie grał szybsze, czy wolniejsze kawałki.
2018-06-22 13:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.