Imprezowe planszówki

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, karciane czy wojenne przejmują serca nie tylko dzieci, ale zarazem często serca dorosłych. Wiele osób spotyka się przy planszówkach w domach, kawiarniach, klubach czy świetlicach. Wspólnie tworzą księstwa, zabijają potwory, konkurują o potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się produktami na średniowiecznych szlakach handlowych.


Zestaw gier towarzyskich
Przygotowane przez: home&you
Podpatrzone na: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych na pewno są najbardziej tradycyjną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Jest to raczej mylne myślenie. Obok planszówek dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież przedszkolaka grającego w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w planszowe, karciane gry może być ciekawym rozwiązaniem na wyjście z przyjaciółmi do pubu czy latem do ogródka. Wiele gier jest wyjątkowo skuteczna do rozkręcenia domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet indywidualnie można znaleźć coś dla siebie i zajmująco spędzić wolne popołudnie.

Przygotowane przez: Klaudia Rakowska, PR Executive
Jeśli nie mamy w najbliższych planach przeznaczać pokaźnych pieniędzy na gry, których nie znamy zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z kilku festiwali gier organizowanych co jakiś czas w następnym mieście. Ciekawą alternatywą do zakupów w ciemno jest też wypożyczalnia gier planszowych, którą można znaleźć w większych sklepach.

Nie możemy jednoznacznie określić jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tej chwili przeżywają one odrodzenie i wnioskując z trendów ich dobra passa potrwa dłużej.
2011-12-06 14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.