Komunia
komunia
Przygotowane przez: ubiory-komunijne.pl
Podpatrzone na: http://www.ubiory-komunijne.pl/

W jaki sposób wyglądać powinien okres przygotowań do pierwszej komunii świętej, jak odpowiednio przeżyć ten dzień

Pierwszym dużym przeżyciem w życiu ośmiolatków będzie przystąpienie do Komunii Świętej. Tradycyjnie odbywa się ona w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją wielomiesięczny okres przygotowań. Przez cały rok drugoklasiści uczą się na religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby odpowiednio nauczone mogły po raz pierwszy w życiu przystąpić do komunii. Przez wiele lat dzień te był w pierwszej kolejności ogromnym przeżyciem duchowym, niestety w pewnej chwili jej główny sens zagubił się gdzieś w pogoni za podarunkami i coraz wymyślnymi strojami.
pierwsza komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu kupno sukienki komunijnej bywa obecnie nieco dyskusyjną czynnością

Chociaż do zimowej pory pozostało bądź co bądź sporo czasu, a wiosna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli gorączkowe przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na później. Te bardziej szykowne i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem następnego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na imprezy weselne bądź jubileuszowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby - o dziewczęce suknie komunijne bądź chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby potem zaoszczędzić sobie niepotrzebnego rozgorączkowania.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

Wybór odpowiednich strojów komunijnych dla dzieci w ogromnym stopniu zależy od kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. W niektórych kościołach można wybrać dowolny strój komunijny, co oznacza, że rodzice we własnym zakresie nabywają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy zwykle idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w białych sukienkach. Są jednak i takie parafie, w jakich wybiera się o wiele bardziej skromniejszy i jednolity strój.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii Świętej? O czym szczególnie trzeba wiedzieć?

Pierwsza Komunia przysparza wielu przygotowań. I nie chodzi tylko o przygotowanie dziecka, lecz również ich opiekunów. Dorośli, albowiem odczuwają bardzo duży stres związany z tym wydarzeniem.
komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ten moment okazuje się niezwykły dla twej córki, powinna doprawdy pięknie wyglądać!

Każdego roku w maju w polskich kościołach odbywają się uroczystości, w czasie których dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To podniosła chwila, kiedy dziecko pierwszy raz może całkowicie brać udział w mszy świętej.
rodzina na I Komunii Świętej
Przygotowane przez: Pawel Loj
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kostiumy do Komunii. Co powinno założyć Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieciaki stresują się, kiedy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą najpierw poznać cały katechizm, później przygotować się do całej mszy, pamiętać, co kiedy mówią, to naprawdę nie jest łatwe. W dodatku powinny ładnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci musiały mieć alby. Chciano, żeby każde dziecko wyglądało identycznie. W niektórych parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.
Pierwsza Komunia Święta
Przygotowane przez: Dustin and Jennifer Stacey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Komunia – jak zadbać o właściwe ubranie dla dziewczynki, aby w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to kluczowe wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek równie duże znaczenie, co ceremonia w kościele, ma ich ubiór. To bowiem dzień, gdy będą w centrum uwagi i będą mogły czuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie trzeba podporządkowywać się ustalonym zaleceniom oraz można ubrać dziecko zgodnie ze swoim i jego gustem, przydatnych będzie parę wskazówek, jakie pomogą ci przygotować twoją pociechę na ten dzień.
komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Prezenty na komunię 2016

Pierwsza komunia święta zbliża się wielkimi krokami. Czy masz już podarek na komunię? Czy wiesz co kupić dziecku? Podpowiadamy, które podarunki na komunię będą popularne w tym roku.
Smartfon, tablet. Od kilku lat są to jedne z najbardziej popularnych upominków komunijnych. Smartfony, zatem w największym skrócie multimedialne telefony komórkowe, które bardziej niż do dzwonienia służą do buszowania w internecie, grania, pstrykania fotek lub oglądania filmów.
komunia
Przygotowane przez: János Korom Dr.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jaki upominek na komunię 2016?

Powinien to być szczególny upominek – pamiątka tego wyjątkowego dnia. Może medalik na łańcuszku, biblia bądź ręcznie przygotowany album na fotografie. Pamiątką na lata z całą pewnością będzie własnoręczny wpis, może wierszyk w albumie bądź karcie od dziadków. Być może dziecko dzisiaj tego nie doceni, ale za parę lat z sentymentem a także łezką w oku wróci pewnie do owej dedykacji.
komunia
Podpatrzone na: flickr.com

Jaką kupić sukienkę na pierwszą komunię świętą? Czy jest najlepsza kreacja na ten dzień? Czy są gotowe inspiracje?

W momencie gdy nadchodzi maj to znaczy, że jest czas na pierwszą komunię świętą. Pojawia się istotne pytanie, to znaczy jak ubrać nasze dziecko. W przypadku chłopców sprawa wydaje się łatwa, trudność zaś pojawia się jeśli musimy ubrać dziewczynkę. Mnóstwo strojów komunijnych dla dziewczynek szyta jest z atłasu i jedwabnej organtyny. Tkaniny te są wygodne i dość lekkie. Równocześnie wyróżniają się one również dużym stopniem przewiewności, więc sprawdzają się bardzo dobrze w czasie bardzo ciepłych dni. Kupując odzież komunijną dobrze też wystrzegać się ostentacyjnego przepychu i przesady, lepiej wybrać skromne stroje czy alby komunijne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.