Komunia
komunia
Przygotowane przez: ubiory-komunijne.pl
Podpatrzone na: http://www.ubiory-komunijne.pl/

W jaki sposób wyglądać powinien okres przygotowań do pierwszej komunii świętej, jak odpowiednio przeżyć ten dzień

Pierwszym ogromnym przeżyciem w życiu ośmiolatków jest przystąpienie do Komunii Świętej. Zwyczajowo będzie się ona odbywać w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją wielomiesięczny okres przygotowań. Od września dzieci uczą się na religii wszystkich rzeczy, które będą potrzebne, tak aby dobrze przygotowane mogły po raz pierwszy w życiu przyjąć komunię. Przez długie lata komunia była w pierwszej kolejności ważnym przeżyciem duchowym, lecz w którym momencie jej główny sens zagubił się gdzieś w pogoni za prezentami i coraz bardziej wymyślnymi strojami.
pierwsza komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu kupno sukienki komunijnej bywa obecnie nieco dyskusyjną czynnością

Chociaż do zimy pozostało tak czy owak całkiem sporo czasu, a pora wiosenna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli gorączkowe przygotowania do komunijnej uroczystości. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na ostatnią chwilę. Te bardziej eleganckie i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem przyszłego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na uroczystości weselne albo urodzinowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby - o dziewczęce suknie komunijne albo chłopięce wdzianka trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby później zaoszczędzić sobie niekoniecznego stresu.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

Dobór odpowiednich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od kościoła, w którym będzie mieć miejsce uroczystość. W niektórych kościołach można wybrać dowolny strój na komunię, co znaczy, iż rodzice w swoim zakresie dobierają dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w eleganckich sukniach. Są jednak i takie parafie, w których obowiązuje o wiele bardziej skromniejszy i jednolity strój.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii Świętej? O czym szczególnie trzeba wiedzieć?

Pierwsza Komunia Święta wymaga dużej ilości przygotowań. Ważne jest przygotowanie dziecka, ale także rodziców. Dorośli, albowiem czują bardzo duży stres który nierozerwalnie wiąże się z takim wydarzeniem.
komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ten moment okazuje się niezwykły dla twej córki, powinna doprawdy pięknie wyglądać!

Co roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, kiedy dziecko po raz pierwszy ma okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej.
rodzina na I Komunii Świętej
Przygotowane przez: Pawel Loj
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kostiumy do Komunii. Co powinno założyć Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieciaki odczuwają pewien stres, kiedy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, później przygotować się do całej mszy, pamiętać, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym powinny ładnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci nosiły alby. Chciano, żeby wszystkie maluchy wyglądały tak samo. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.
Pierwsza Komunia Święta
Przygotowane przez: Dustin and Jennifer Stacey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Komunia – jak zadbać o właściwe ubranie dla dziewczynki, aby w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to ważne wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek równie duże znaczenie, co uroczystość w kościele, ma ich ubiór. To bowiem dzień, kiedy będą w centrum uwagi i będą mogły czuć się jak małe damy. Jeżeli w twojej parafii nie musisz poddawać się ustalonym zaleceniom oraz można ubrać dziecko podług własnego i jego gustu, przydatnych będzie kilka wskazówek, jakie pomogą ci przyszykować twoją pociechę na ten dzień.
komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Prezenty na komunię 2016

Pierwsza komunia święta zbliża się wielkimi krokami. Czy masz już prezent na komunię? Czy wiesz co kupić dziecku? Naprowadzamy, jakie podarunki na komunię będą popularne w tym roku.
Tablet smartfon. Od paru lat są to jedne z najbardziej popularnych podarków komunijnych. Smartfony, zatem w dużym skrócie multimedialne telefony komórkowe, które bardziej aniżeli do telefonowania służą do surfowania w sieci, grania, wykonywania fotek lub oglądania filmów.
komunia
Przygotowane przez: János Korom Dr.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jaki upominek na komunię 2016?

Musi to być wyjątkowy upominek – pamiątka tego szczególnego dnia. Może medalik na złotym łańcuszku, pismo święte albo ręcznie przygotowany album na zdjęcia. Pamiątką na lata na pewno będzie własnoręczny wpis, może wierszyk w albumie czy karcie od dziadziusiów. Może dziecko teraz tego nie doceni, jednakże za parę lat z sentymentem jak też łezką w oku wróci pewnie do tej dedykacji.
komunia
Podpatrzone na: flickr.com

Jaką kupić sukienkę na pierwszą komunię świętą? Czy jest najlepsza kreacja na ten dzień? Czy są gotowe inspiracje?

W momencie gdy nadchodzi maj to znaczy, że jest czas na pierwszą komunię świętą. Pojawia się istotne pytanie, to znaczy jak ubrać nasze dziecko. W przypadku chłopców sprawa wydaje się łatwa, trudność zaś pojawia się jeśli musimy ubrać dziewczynkę. Mnóstwo strojów komunijnych dla dziewczynek szyta jest z atłasu i jedwabnej organtyny. Tkaniny te są wygodne i dość lekkie. Równocześnie wyróżniają się one również dużym stopniem przewiewności, więc sprawdzają się bardzo dobrze w czasie bardzo ciepłych dni. Kupując odzież komunijną dobrze też wystrzegać się ostentacyjnego przepychu i przesady, lepiej wybrać skromne stroje czy alby komunijne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.