Komunia
komunia
Przygotowane przez: ubiory-komunijne.pl
Podpatrzone na: http://www.ubiory-komunijne.pl/

W jaki sposób wyglądać powinien okres przygotowań do pierwszej komunii świętej, jak odpowiednio przeżyć ten dzień

Pierwszym dużym wydarzeniem w życiu ośmiolatków jest Komunia Święta. Zwyczajowo odbywa się ona w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją wielomiesięczny okres przygotowań. Przez cały rok dzieci uczą się na lekcjach religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby dobrze przygotowane mogły pierwszy raz w życiu przyjąć komunię. Przez wiele lat komunia była w pierwszej kolejności ważnym duchowym przeżyciem, niestety w którym momencie jej główny sens zagubił się gdzieś w pogoni za prezentami i coraz bardziej wymyślnymi strojami.
pierwsza komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Z jakiego powodu kupno sukienki komunijnej bywa obecnie nieco dyskusyjną czynnością

Chociaż do zimowej pory pozostało bądź co bądź sporo czasu, a wiosna jest jeszcze bardzo daleko, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli gorączkowe przygotowania do komunijnej ceremonii. Rezerwację sali w restauracji rozsądniej jest nie odkładać na później. Te bardziej szykowne i jednocześnie całkiem tanie lokale z początkiem następnego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na imprezy weselne bądź jubileuszowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby - o dziewczęce suknie komunijne bądź chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się stosunkowo wcześniej, aby potem zaoszczędzić sobie niepotrzebnego rozgorączkowania.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

Wybór idealnych strojów na komunię dla dzieci w ogromnym stopniu zależy od parafii, w której będzie mieć miejsce uroczystość. W wielu kościołach można wybrać dowolny strój komunijny, co oznacza, iż rodzice we własnym zakresie zakupują dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast zwykle w eleganckich sukniach. Są jednak i takie parafie, w jakich wybiera się znacznie bardziej skromniejszy i jednolity strój.
pierwsza komunia święta
Przygotowane przez: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jak przygotować naszą pociechę do Pierwszej Komunii Świętej? O czym szczególnie trzeba wiedzieć?

Pierwsza Komunia Święta wymaga dużej ilości przygotowań. Ważne jest przygotowanie dziecka, ale także rodziców. Dorośli, albowiem czują bardzo duży stres który nierozerwalnie wiąże się z takim wydarzeniem.
komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Ten moment okazuje się niezwykły dla twej córki, powinna doprawdy pięknie wyglądać!

Co roku w maju w kościołach w całej Polsce odbywają się uroczystości, podczas których uczniowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. To ważna chwila, kiedy dziecko po raz pierwszy ma okazję w pełni uczestniczyć w mszy świętej.
rodzina na I Komunii Świętej
Przygotowane przez: Pawel Loj
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Kostiumy do Komunii. Co powinno założyć Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieciaki odczuwają pewien stres, kiedy mają iść do Pierwszej Komunii Świętej. Muszą na początku poznać cały katechizm, później przygotować się do całej mszy, pamiętać, co maja powiedzieć, to rzeczywiście nie jest łatwe. Poza tym powinny ładnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci nosiły alby. Chciano, żeby wszystkie maluchy wyglądały tak samo. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są również parafie gdzie wróciły sukienki komunijne. Dlatego kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest zakup sukienki.
Pierwsza Komunia Święta
Przygotowane przez: Dustin and Jennifer Stacey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Komunia – jak zadbać o właściwe ubranie dla dziewczynki, aby w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to ważne wydarzenie duchowe, jednakże dla większości dziewczynek równie duże znaczenie, co uroczystość w kościele, ma ich ubiór. To bowiem dzień, kiedy będą w centrum uwagi i będą mogły czuć się jak małe damy. Jeżeli w twojej parafii nie musisz poddawać się ustalonym zaleceniom oraz można ubrać dziecko podług własnego i jego gustu, przydatnych będzie kilka wskazówek, jakie pomogą ci przyszykować twoją pociechę na ten dzień.
komunia
Przygotowane przez: Wojciech Doganowski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Prezenty na komunię 2016

Pierwsza komunia święta nadchodzi wielkimi krokami. Czy masz już upominek na komunię? Czy wiesz co zakupić dziecku? Naprowadzamy, jakie prezenty na komunię będą w tym roku popularne.
Smartfon, tablet. Od kilku lat są to jedne z najbardziej popularnych podarków komunijnych. Smartfony, czyli w dużym skrócie multimedialne telefony , jakie w wyższym stopniu aniżeli do dzwonienia służą do buszowania w sieci, grania, robienia zdjęć czy oglądania filmów.
komunia
Przygotowane przez: János Korom Dr.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com

Jaki upominek na komunię 2016?

Powinien być to wyjątkowy upominek – pamiątka tego wyjątkowego dnia. Może jakiś medalik na łańcuszku, biblia lub ręcznie przygotowany album na zdjęcia. Pamiątką na lata z całą pewnością okaże się własnoręczny wpis, być może wierszyk w albumie bądź karcie od dziadziusiów. Może dziecko dzisiaj tego nie doceni, ale za parę lat z sentymentem oraz łezką w oku wróci pewnie do owej dedykacji.
komunia
Podpatrzone na: flickr.com

Jaką kupić sukienkę na pierwszą komunię świętą? Czy jest najlepsza kreacja na ten dzień? Czy są gotowe inspiracje?

W momencie gdy nadchodzi maj to znaczy, że jest czas na pierwszą komunię świętą. Pojawia się istotne pytanie, to znaczy jak ubrać nasze dziecko. W przypadku chłopców sprawa wydaje się łatwa, trudność zaś pojawia się jeśli musimy ubrać dziewczynkę. Mnóstwo strojów komunijnych dla dziewczynek szyta jest z atłasu i jedwabnej organtyny. Tkaniny te są wygodne i dość lekkie. Równocześnie wyróżniają się one również dużym stopniem przewiewności, więc sprawdzają się bardzo dobrze w czasie bardzo ciepłych dni. Kupując odzież komunijną dobrze też wystrzegać się ostentacyjnego przepychu i przesady, lepiej wybrać skromne stroje czy alby komunijne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.