Archiwa tagu: komunia

komunia

Jaki upominek na komunię 2016?

Powinien to być szczególny upominek – pamiątka tego wyjątkowego dnia. Może jakiś medalik na złotym łańcuszku, biblia bądź ręcznie zrobiony album na fotografie. Pamiątką na lata z całą pewnością okaże się własnoręczny wpis, być może wierszyk w albumie bądź karcie od dziadziusiów. Może dziecko dzisiaj tego nie doceni, jednak za parę lat z sentymentem a także łezką w oku powróci pewnie do tej dedykacji.

Dobór eleganckich strojów na komunię dla dzieci w zdecydowanej mierze zależy od parafii

Dobór idealnych strojów na komunię dla dzieci w dużym stopniu zależy od kościoła, w którym będzie odbywać się uroczystość. W większości kościołów można wybrać dowolny strój komunijny, co oznacza, iż rodzice we własnym zakresie zakupują dzieciakom odpowiednie ubiory. Chłopcy najczęściej idą do komunii w garniturach, dziewczynki natomiast najczęściej w różnorodnych sukniach. Są jednak i takie parafie, w których wybiera się zdecydowanie bardziej skromniejszy i jednolity strój.

Jaką kupić sukienkę na komunię? Czy istnieje najbardziej dopasowana kreacja na to wydarzenie? Czy są gotowe pomysły?

W momencie gdy nadchodzi maj to znaczy, że przychodzi czas na sakrament komunii świętej. Powstaje ważne pytanie, czyli w jaki sposób ubrać nasze dziecko. Jeśli chodzi o chłopców sprawa wydaje się łatwa, trudność zaś pojawia się jeśli musimy ubrać dziewczynkę. Mnóstwo strojów komunijnych dla dziewczynek zrobiona jest z atłasu i wykonanej z jedwabiu organtyny. Materiały te są komfortowe i zupełnie lekkie. Jednocześnie charakteryzują się one także przewiewnością, więc sprawdzają się bardzo dobrze podczas bardzo ciepłych dni. Wybierając sukienkę komunijną dobrze też wystrzegać się zbytniego przepychu i ekstrawagancji, lepiej wybrać skromne stroje czy alby komunijne.

W jaki sposób wyglądać powinien okres przygotowań do pierwszej komunii świętej, jak odpowiednio przeżyć ten dzień

Pierwszym ogromnym przeżyciem w życiu ośmiolatków jest Komunia Święta. Tradycyjnie odbywa się ona w jedną z majowych niedziel, i poprzedza ją wielomiesięczny okres przygotowań. Przez cały rok dzieci uczą się na lekcjach religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak aby dobrze przygotowane mogły pierwszy raz w życiu przyjąć komunię. Przez wiele lat dzień te był w pierwszej kolejności ważnym przeżyciem duchowym, niestety w pewnej chwili jej główny sens zagubił się gdzieś w pogoni za podarunkami i coraz wymyślnymi strojami.

Jak najbardziej odpowiednio przygotować nasze dziecko do pierwszej komunii? Co jest istotne a z czym nie przesadzić? Czy jest coś takiego?

Wspaniała, śnieżnobiała suknia, perfekcyjnie dobrane buty, precyzyjnie i dobrze układana fryzura, doskonale wybrana restauracja, a jeszcze lepsze menu, wielu zaproszonych, ładne podarki i koperty, w których znaleźć można banknoty… Z pewnością większość pomyśli, że mówimy o ślubie, gdyż opis jest niezwykle podobny. Nic bardziej mylnego, to obraz polskich komunii, coraz popularniejszy.

Prezenty na komunię 2016

Pierwsza komunia święta nadchodzi wielkimi krokami. Czy masz już podarek na komunię? Czy wiesz co kupić dziecku? Podpowiadamy, jakie upominki na komunię będą popularne w 2016 roku.
Smartfon, tablet. Od paru lat są to jedne z najpopularniejszych podarków komunijnych. Smartfony, zatem w największym skrócie multimedialne telefony komórkowe, które w wyższym stopniu niż do dzwonienia służą do buszowania w internecie, grania, wykonywania zdjęć bądź oglądania filmów.

Komunia – jak zadbać o właściwe ubranie dla dziewczynki, aby w tym dniu czuła się nadzwyczajnie?

Komunia Święta to ważne wydarzenie duchowe, jednak dla większości dziewczynek tak samo duże znaczenie, co uroczystości w kościele, ma ich strój. To bowiem dzień, kiedy będą w centrum uwagi i będą mogły poczuć się jak małe damy. Jeśli w twojej parafii nie trzeba poddawać się odgórnym dyrektywom oraz można ubrać dziecko zgodnie z własnym i jego gustem, przydatnych będzie kilka wskazówek, które pomogą ci przygotować twoją pociechę na ten dzień.

Kostiumy do Komunii. Co powinno założyć Twoje dziecko.

Każdy dobrze wie, że dzieciaki stresują się, gdy mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Są zobowiązani na początku poznać cały katechizm, potem przygotować się do całej mszy, pamiętać, co maja powiedzieć, to naprawdę nie jest łatwe. Poza tym muszą schludnie wyglądać. Był czas, kiedy wszystkie dzieci musiały mieć alby. Stwierdzono, że najlepiej, żeby wszystkie maluchy wyglądały tak samo. W wielu parafiach nadal na Komunię ubiera się alby, ale są też parafie gdzie powróciły sukienki komunijne. Z tego powodu kolejną sprawą dla mam dziewczynek idących do Pierwszej Komunii jest kupno sukienki.

Z jakiego powodu kupno sukienki komunijnej bywa obecnie nieco dyskusyjną czynnością

Mimo że do zimy pozostało bądź co bądź całkiem sporo czasu, a wiosna jest jeszcze bardziej odległa, to niektórzy rodziciele już rozpoczęli żywiołowe przygotowania do komunijnej uroczystości. Rezerwację sali w dobrym hotelu lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Te bardziej szykowne i równocześnie całkiem tanie lokale z początkiem kolejnego roku mogą być już dawno zarezerwowane, także na uroczystości weselne lub urodzinowe. Podobnie sprawa się ma w przypadku garderoby – o dziecięce suknie komunijne albo chłopięce mundurki trzeba zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, aby potem zaoszczędzić sobie niepotrzebnego stresu.