Czy miłość w Anglii się opłaca? Samotni rodzice z dzieckiem mogą liczyć na wiele zapomóg

przez | 30 listopada 2022
O znajdowaniu miłości w sieci przeczytać możemy wiele komentarzy, zarówno przychylnych jak i tych nie popierających takiego sposobu nawiązywania kontaktów. Relacje rozpoczęte w sieci wykraczają jednak daleko poza granice miast, regionów, a nawet państw. Kto wie, czy właśnie w ten sposób nie nawiążesz długotrwałego i udanego związku?

rodzice

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
Wiek, postura, praktykowane rozrywki, oczekiwane cechy u potencjalnego partnera – dziś możemy „dobierać” wedle rozmaitych kryteriów. W portalach randkowych pomagają w tym awatary i galerie zdjęć kandydatów i kandydatek, zapis pasji i zajęć którymi zajmują się uczestnicy sieciowych podchodów oraz oczekiwania. Permanentni wyławiacze drugich połówek przechodzą w ten sposób test zaangażowania. Jakby nie patrzeć portal skraca i spłaszcza znajomość, co często zaprowadza do niepotrzebnych kłótni i rozstań, które w „normalnych”, warunkach, bez sieci, mogłyby potoczyć się inaczej. Wiedzmy, że goniąc za ideałem, a nie dając sobie czasu, możemy nigdy na taki nie trafić…

Spotkania, które rozpoczęły się po poznaniu się w internecie, to niezmiernie ważny etap rozpoczynania znajomości. Mądrze poprowadzone „otwarcie” może przekształcić się w długofalową i przyjacielską relację, którą wzmoże szczere uczucie. I tak przez następne lata wzajemnego

samotni rodzice

Autor: Antonio Tajuelo
Źródło: http://www.flickr.com

zrozumienia – to wszystko co domaga się próby czasu i roztropności nie jest wcale zamknięte dla sieciowych portali randkowych, a zwłaszcza ich użytkowników. Samotni rodzice, czy pary po rozwodzie mają w życiu trudną sytuację na polu „uczuć”. Stare związki stały się przeszłością, a życie toczy się dalej. Przyzwyczajeni do męża odprowadzającego dziecko do przedszkola, kupującego zakupy, sprzątającego, dawni rodzice zostają sami z dziećmi w czterech ścianach.

Taka sytuacja ma także swoje plusy, np. za granicą. Związek w Anglii, dodajmy szczęsliwy, paradoskalnie… może być mniej opłacalny niż partner sam z dziećmi. Jakkolwiek to brzmi, samotne matki i ojcowie (po przejściach) mogą liczyć nawet na kilkaset funtów zapomogi od państwa. Zależy to od gromadki posiadanych przez małżonka-singla dzieci i obliczonych dochodów na osobę. Na tym nie kończy się socjalne wsparcie dla rodziców, którzy samotnie wychowują. Małżeństwa emigrantów z Polski mogą wykorzystać brytyjskie prawo opiekuńcze.