Jakie bombki na choinkę mogą być doskonałą alternatywą dla bombek ze szkła?

przez | 24 listopada 2022
Bombki jest to jedna z najpopularniejszych ozdób bożonarodzeniowych. Sięgamy po bombki zazwyczaj w czasie strojenia choinki. Znakomicie sprawdzą się także jako części różnych dekoracji.

Wybór bombek jest bardzo duży i z powodzeniem można by znaleźć produkty, które w pełni odpowiadać będą naszemu gustowi i pozwolą nadać drzewku świątecznemu niezwykłego charakteru. Bombki mogą być przykładowo szklane, wyprodukowane z materiałów sztucznych, drewna czy sznurka. Bombki występują w bardzo różnorodnych kolorach. Znaleźć można zarówno jednokolorowe oraz wielokolorowe. Pozwoli nam to przyozdobić świąteczne drzewko w jednej tonacji przykładowo na biało. Odróżniają się one również kształtem. Tradycyjne bombki są zazwyczaj kuliste, lecz dużo z nich także może przybierać kształty grzybków, bałwanków oraz gwiazdek. Mogą być także bombki muchomorki.
Ślub, Mikołajki

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl

Różnić się one mogą również wielkością. Posiadają średnicę od paru do kilkunastu centymetrów. Bardzo wielokrotnie wśród gładkich bombek, które pozbawione są dowolnych ozdób, znaleźć można wersje, które opatrzone są różnorakimi ornamentami. Kiedyś bombki ze szkła to była podstawa przybrania choinki. Do dzisiejszego dnia cieszą się bardzo znacznym powodzeniem, gdyż mają duże walory estetyczne i są eleganckie. Ich standardowy charakter oraz niewątpliwy urok powodują, że także są droższe od innych wersji, lecz przeważnie kupujemy właśnie bombki szklane na choinkę. Pomimo swoich wielu plusów, ze szkła bombki posiadają jedną wadę.

Są one bardzo delikatne, a przypadkowe ich osunięcie się z choinki lub upuszczenie, zakończy się na pewno ich rozbiciem. Rozbita bombka to niezwykle dużo odłamków i może to oznaczać zagrożenie dla zwierząt domowych i małych dzieci.