Dwa sposoby na samodzielne przygotowanie brody świętego Mikołaja

przez | 24 listopada 2022
Jest parę prostych i sprawdzonych sposobów na wykonanie brody Świętego Mikołaja. Nie wymagają one za wiele pieniędzy, ani także czasu. Jeśli broda ma zostać wykonana tylko raz w roku, nie ma sensu zbytnio w nią inwestować.

Wystarczą jedynie tego typu materiały, które na pewno są w jakimkolwiek domu czy mieszkaniu.
broda mikołaja

Autor: home&you
Źródło: home&you
Należy wziąć kartkę białego papieru oraz wyciąć z niej kształt trójkąta. Potem należy przykleić niewielkie kawałki waty, którą uprzednio trzeba trochę porozciągać. Musimy także pamiętać o tym, aby broda Mikołaja była puszysta. Musimy zatem bardzo równo oraz starannie rozmieścić watę na przygotowanej kartce. Kiedy już okleimy watą jedną stronę kartki, należy odwrócić i podobnie wykleić za pośrednictwem waty drugą stronę. Na koniec po obu stronach przygotowywanej brody należy wykonać po jednym otworku oraz przeciągnąć przez nie sznurek lub gumkę. Będzie ona służyć do zamocowania brody św. Mikołaja do głowy.
Możemy także wykonać brodę Mikołaja z materiału. Trzeba wziąć jeden pasek tkaniny wystarczająco długi, aby sięgał on od ucha do ucha. Tego typu materiał powinien mieć szerokość ok. 10 centymetrów. Trzeba wyciąć w niej także otwór na usta. Cześć będąca nad ustami będzie służyć jako wąsy św. Mikołaja. Do w taki sposób przygotowanego materiału trzeba przyszyć tkaninę pociętą na paski. Ich szerokość nie musi być taka sama, gdyż potniemy je w późniejszym czasie na stosunkowo cienkie frędzle. Jeżeli chodzi o długość tych frędzli, to powinna być różna, żeby broda Mikołaja była puszysta oraz gęsta. Część nad ustami trzeba uzupełnić frędzlami wystarczająco krótkimi, aby dotykały wyłącznie górnej wargi.

Im więcej byłoby tego typu frędzelków, tym broda św. Mikołaja będzie mniejsza i ładniejsza. Na koniec trzeba przykleić 2 sznureczki po bokach takiej brody, aby można je było zawiązać z tyłu głowy.