Jak samodzielnie przygotować dla malucha kalendarz adwentowy?

przez | 24 listopada 2022
Dosyć ciekawie i interesująco dla najmłodszych może wyglądać adwentowy kalendarz wykonany z opakowań z zapałek. Do jego wykonania przydatne będą tego typu przedmioty jak m.in. papier kolorowy, 24 opakowania po zapałkach, klej, farby, pędzle, mazak, wstążka czy też słodkości.
Pudełka po zapałkach powinny być już całkiem puste.

usługi - landszaft

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Po opróżnieniu ich zawartości należy ułożyć wszystkie opakowania w trzech kolumnach, każda po 8 opakowań. Następnie trzeba poustawiać kolumny jedna obok drugiej oraz sprawdzić, czy też prezentują się właściwie. W następnej kolejności należy przyciąć z kolorowego papieru lub z brystolu znaczny prostokątny pasek. Trzeba zawinąć nim boki kolumn, w taki sposób, aby wszystkie pudełka trzymały się razem. Podobnie tym razem z kwadratowym kawałkiem – należy zakleić tył przyszłego kalendarzyka. Trzeba poczekać, aż klej całkowicie wyschnie. Kiedy już to nastąpi, trzeba przejść do ozdabiania kalendarzyka i do pomalowania na przedzie świątecznego symbolu, czyli choinki, bombki Mikołaja albo gałązki choinkowej.

Możesz również wybrać cokolwiek chcesz i co umiesz zrobić. choinka jest najbardziej barwna, z tego też powodu dobrze jest zdecydować się na właśnie taki motyw, zaś po stworzeniu dekoracji znowu poczekać, aż całość w całości wyschnie. Następnie należy ponumerować pudełka od 1 do 24 i przygotować właśnie 24 paski. Potem trzeba wysunąć dowolne z pudełeczek, przyklejając do spodu wstążkę w taki sposób, aby część wystawała na zewnątrz. Będzie ona służyła do wyciągania szufladek.

Na samym końcu wymagane jest włożenie do szufladek drobnych słodyczy albo mniejszych zabawek. Odmiennym typem kalendarzyka adwentowego jest ten zrobiony z kopert lub z lnianych woreczków. Taki typ kalendarza nie zajmuje za wiele miejsca.