Muzyka na weselu to podstawa!

przez | 24 listopada 2022
Praktycznie każda kobieta i każdy mężczyzna marzy o tym, że będzie kiedyś stanąć na ślubnym kobiercu i wyjść za idealnego partnera. Jednakże przygotowanie bajecznego ślubu to wymagające zadanie. Trzeba wszystko zorganizować wnikliwie i z wyprzedzeniem, by jak najbardziej ograniczyć możliwość wystąpienia niemiłych niespodzianek.

zespół na wesele

Autor: United States Navy Band
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z zadań organizacyjnych jest zamówienie odpowiedniej muzyki, przy której goście będą się dobrze i chętnie bawić.
Muzyka na weselu jest tym elementem, który wbrew opiniom zapamiętuje się najbardziej (rzecz jasna patrząc z perspektywy gościa takiej uroczystości). Zazwyczaj, gdy kogoś pytamy: „jak było?” w odpowiedzi pada ocena co do kuchni i właśnie muzyki. Jeśli jest ona odpowiednio dobrana, goście raz po raz odchodzą od stołów, by jak najwięcej czasu spędzić na parkiecie.

Podobny ciekawy tekst jest prezentowany tu, więc sprawdź na portalu (http://www.gloria.wroc.pl/uslugi-pogrzebowe/ekshumacja/) i sprawdź, co przeczytasz tutaj. To także powinno być dla Ciebie zajmujące.

Dzisiaj młode pary mogą wybierać zarówno różne zespoły weselne, jak i inne rozwiązania – na przykład DJów.
Wybór dobrego zespołu na wesele nie należy jednak do łatwych, gdyż co zespół, to inne efekty muzyczne. Czy wybrać wokalistkę czy może wokalistę? Czy zespół musi być liczny czy wystarczy dwóch, trzech muzyków? Na jaką muzykę się zdecydować: rock, pop czy disco? Te i wiele innych pytań stawia sobie każda młoda para i nie ma na nie ostatecznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji nowożeńców. Gdy na co dzień słuchają najczęściej rocka, trudno będzie im tańczyć przy dźwiękach disco polo, tak samo jak i ich gościom, którzy bardzo często mają zbliżone gusta. Zaletą jest jednak to, że nowoczesne zespoły muzyczne jak potrafią modyfikować utwory i dopasowywać je do potrzeb odbiorców, tak, żeby dobrze się przy nich tańczyło i bawiło.

Tańcząca para młoda

Autor: Lee Allison
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli planujemy zamówić zespół a nie DJa obowiązkowo powinniśmy przejrzeć próbki z dotychczas odbytych przez taki zespół wesel. Tym sposobem bardziej się zorientujemy, czy grane przez niego utwory się nam podobają i czy goście mogą się przy nich odpowiednio bawić. Bardzo istotne jest także przeanalizowanie czy któryś z muzyków z zespołu może być dodatkowo wodzirejem, a więc osobą, która będzie zachęcała weselników do tańca. Dobry wodzirej sprawi, że sala nigdy nie będzie pusta, niezależnie czy zespół będzie grał szybsze, czy wolniejsze kawałki.