Do grudnia zostało jeszcze dużo czasu, jednakże już teraz należy pomyśleć o 6 i 24 grudnia

przez | 23 listopada 2022
Mikołaj w różnych województwach Polski określany jest różnie. W Poznaniu określa się go mianem Gwiazdora. Jednak w każdym mieście rozdaje Prezenty brzdącom.
Rodzima tradycja już od dawna mówi, żeby rodzice, którzy mają małe brzdące, zaprosili 6 grudnia Mikołaja, który da maluchom prezenty.

broda mikołaja

Autor: John Hope
Źródło: http://www.flickr.com
Berbecie czekać będą na jego pojawienie się z wypiekami na twarzy. Będą odliczać minuty do jego pojawienia się w drzwiach. Jest to dla nich niesamowite święto. Często za Mikołaja przebiera się tato, wujek albo jakiś znajomy rodziców. Musimy jednak jakoś zorganizować przebranie. Jeżeli będziemy z tym zwlekać do ostatniego momentu, to może okazać się, że wszystkie kostiumy zostały sprzedane. Musimy więc ogarnąć to z dużym wyprzedzeniem. Kupić, schować w szafie i nie będzie potem ani kłopotów, ani stresu. Jeśli zamawiamy kostium, to będzie nam również rzecz jasna potrzebna broda Mikołaja. Najlepiej aby była ona wielka i zasłaniała pół twarzy. Chodzi o to, żeby maluchy nie domyśliły się, że znają tego Mikołaja. Jeśli nasze urwisy są starsze i już nie wierzą w Mikołaja, ale pragniemy zrobić im niespodziankę lub chcemy zaskoczyć kolegów w pracy i dam im tego dnia słodycze, to możemy kupić w internecie tylko brodę. Nie będziemy musieli wówczas wydawać dużej sumy na cały strój z czapką i workiem. Nie będzie trzeba również wypychać brzucha poduszką.

Sama broda sprawi wszystkim niezwykłą radość. Wpadniemy do pokojów kolegów z biura i krzykniemy słynne „Ho, ho!”. Wszystkich wprawimy w dobry nastrój.