Pozytywy urlopu w Zakopanym

przez | 23 listopada 2022
Tatry tworzą najwyższe góry w łańcuchu Karpat, który z kolei to jeden z największych pasm w Europie. Duży poziom różnicy wysokości terenu, urokliwe widoki, lokalne społeczeństwo i kultura, czyste i orzeźwiające powietrze oraz zasobna flora i różnoraka fauna, czyli po prostu obcowanie z naturalnym środowiskiem. Po polskiej stronie Tatr, u stóp tych wspaniałych gór, leży miejscowość o nazwie Zakopane. Początki Zakopanego datuje się na szesnasty wiek, kiedy to powstała jako osada pasterska. Prawdziwy rozkwit Zakopanego szacuje się na dwudziesty wiek. W latach 1910-1930 osiedliło się w to miejsce o dziesięć tysięcy więcej mieszkańców, a w przedziale lat 1931-1989 zamieszkało jedenaście tysięcy następnych ludzi.

Zakopane - góry

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Miejscowość tą śmiało należy określić mianem miasta, które wielu Polaków kojarzy z określeniem „stolica Tatr”. W Zakopanym miały miejsce liczne mistrzostwa sportowe związane ze sportami zimowymi, takie jak zawody mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i mistrzostwa Europy w biathlonie.

Pragniesz poznać więcej na ten temat – z pewnością zaintryguje Cię bieżąca wiadomość, którą opracowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej informacji wejdź w link.

Co roku przeprowadzane są tu zawody pucharu świata w skokach narciarskich, a odbywają się na Wielkiej Krokwi – najbardziej znanej skoczni narciarskiej w Polsce (wraz ze skocznią imienia Adama Małysza, najbardziej rozpoznawalnego polskiego skoczka dziejach.

Zakopane zimą

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje w Zakopanym i w lecie, i w zimie są w stanie zapewnić bardzo dużo miłych i pamiętnych doznań . Można tam skosztować typowych góralskich potraw, takich jak ziemniaki z kapustą lub też typowy przysmak dla klimatu górskiego – kozie sery. Najczęściej wybieranym mięsem jest głównie baranina. Poza aspektem związanym z kuchnią, warto jest wybrać się na urlop w górach biorąc pod uwagę przepiękne krajobrazy, czyściutkie powietrze i niekończące się szlaki turystyczne które prowadzą przez wzniesienia i doliny. Ciekawym miejscem są również Karkonosze: apartamenty do wynajęcia w Karkonoszach

Będąc w Zakopanym, nie można pozwolić sobie na odrzucenie wyprawy na Morskie Oko, czyli największe i z pewnością najpiękniejsze jezioro tatrzańskie, otoczone zewsząd wysokimi masywami górskimi. Jezioro to położone jest na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, jednego z 23 parków narodowych w Polsce. Na zwiedzenie tego miejsca warto poświęcić nawet kilka dni i wydać każdą złotówkę na wyszkolonego przewodnika.