Czy dobra ilustracja może pomóc w zrozumieniu książeczki?

przez | 3 listopada 2022
Obecnie każda dobra reklama powinna posiadać jakąś grafikę, aby lepiej dotarła tego typu reklama do potencjalnego klienta. Wiadome jest, że obrazek trafniej zapadnie w pamięć.
Tak samo jest w książkach dla dzieci.

Nowy Jork
kluby fitness
Dobre ilustracje w książeczkach dla najmłodszych są tak samo istotne jak tekst. Dzięki dobrym ilustracjom w książeczkach dziecko jest czytelnikiem jeszcze zanim nauczy się składać literki. W przeszłości książeczka z obrazkami była początkowym kontaktem ze sztuką. Podobnie jest i dziś.

Żeby znaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to najpierw kliknij w odnośnik mieszczący się tu i przejdź dalej (https://www.pischool.pl/szkola-jezykowa-piaseczno/) – na pewno nie będziesz żałować.

Ilustracje z pewnością prowadzą do usamodzielnienia się czytającego. Za pomocą ilustracji potomstwo dojrzewa do wieku, gdy jest świadome, że za ilustracjami stoi artysta. Dzięki ilustracjim dziecko widzi, że myszka może być Myszką Mickey, a innym razem rockową bohaterką. Każdorazowo jest to myszka, ale to jak wygląda jest pokazane w specjalny sposób. Gdy wcześniej książka została przeczytana przez rodzica, dziecko przy pomocy ilustracji mogłoby opowiedzieć ją sobie po swojemu.

Oglądając dobre ilustracje, w łatwiejszy sposób zapamiętujemy książeczkę. Dzięki ilustracjom można prosto do niej powrócić np. przebywając z maluchem na spacerze. Można zacząć swą historię słowami: A pamiętasz jak myszka…? Najwłaściwiej kupować maluchowi różne książki. Następna powinna wyróżniać się od poprzedniej oraz być skonstruowana na schemacie odmiennym niż dziecko już poznało. Wszystkie ilustracje są jak wyrazy. Każdorazowo ilustracje mogą przedstawiać wydarzenie w inny sposób.

Kiedy biblioteka malucha będzie zbudowana w monotonny sposób, moglibyśmy być pewni, że zaprzepaściliśmy swoją szansę. W Polsce jest wielu ilustratorów periodyków. Ich nazwiska można przeczytać w internecie.