Sztuka iluzji – a więc, różnice między iluzjonistą, mentalistą i prestidigitatorem

przez | 3 listopada 2022
Iluzja dobrze znana jest od wielu setek, jeżeli nie tysięcy lat. W obecnej chwili istnieje wiele osób, dla których to owa sztuka nie posiada żadnych tajemnic i podążają tą konkretną drogą oferując ludziom rozrywkę i”oraz przy okazji zarabiając na tym również pieniądze.

Ogólnikowo takie osoby przezywamy iluzjonistami, lecz tak naprawdę osoby te jedynie zaliczają się pod ten konkretny „gatunek”, a ich oczywiste umiejętności mają swoje własne specjalne nazewnictwa.
świadczenie usług internetowych

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuka iluzji jest tak naprawdę umiejętnością już dość starą, w której możemy odróżnić trzy główne odmiany, które to charakteryzują się swoją osobistą „drogą”, która to jednakże posiada dokładnie te same podstawy, czyli iluzję. Określenie „iluzjonista” zdaje się być pełną kwintesencją wszystkich trzech odmian osób, zajmujących się iluzją, a tak naprawdę bywa to jedynie pojedyncza spośród napomkniętych wyżej „dróg”, które są powiązane wraz z ta konkretną sztuką. Poza iluzjonistami, mamy możliwość znaleźć tez osoby, które określa się mianem mentalisty, czy prestidigitatora. Mentaliści są to osoby, które to (porównując ich z iluzjonistą) nie używają wcale rekwizytów w trakcie występów – ich iluzja kręci się w około eksperymentów, takich jak chociażby dobrze znany trans hipnotyczny albo mocniej subtelne rzeczy.

Jeśli tematyka, która została zaprezentowana w niniejszym wpisie jest warta Twojej uwagi, to dodatkowo zobacz link w serwisie (https://www.eccotravel.eu/p/malediwy).

Mentalista bywa również w dużej mierze aktorem, co wraz z połączeniem z jego iluzją mocniej wypływa na nasze własne emocje, niż jak przy iluzjonistach – do bardziej fizycznego kontaktu.

Ostatnia odmiana osób, zajmujących się iluzją, czyli prestidigitatorzy – są to tak naprawdę artyści estradowi, którzy połączając sztukę aktorską (mentalizm) wraz z standardowo fizycznymi sztuczkami (iluzjonizm), dają efekt sztuczek, które przeczą wszelakiemu rozumowaniu.