Jakie obuwie do ślubu wybrać?

przez | 29 października 2022
Ślub to niewątpliwie jeden z najistotniejszych dni w życiu każdego z nas. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwają wiele miesięcy, a przyszła panna młoda zwraca szczególną uwagę na to, aby prezentować się bajecznie. Gustowna suknia ślubna, rękawiczki i inne dodatki są bardzo istotne, ale jednym z najważniejszych elementów stroju są buty ślubne.

czółenka damskie skórzane

Autor: кофе
Źródło: http://www.flickr.com
Nierzadko panie, wybierając obuwie do ślubu, sugerują się głównie swoimi upodobaniami oraz modą. Wybierając buty ślubne należy jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na komfort noszenia. Miejmy na uwadze, że w dniu ślubu jesteśmy na nogach niemal non stop. Buty muszą umożliwiać nam ciągłe poruszanie się, chodzenie, stanie, jak również tańczenie. Założenie niewygodnych butów z materiałów syntetycznych na przesadnie wysokich obcasach spowoduje, że już po paru godzinach panna młoda będzie sfrustrowana i zmęczona. Najlepszym wyborem będą czółenka damskie skórzane, które są nie tylko bardzo wygodne, ale również szalenie eleganckie.

Współczesna moda ślubna pokazuje, że nawet przy tradycyjnej, białej sukni ślubnej, nie trzeba decydować się na zwyczajowe obuwie do ślubu – sprawdź. Coraz częściej rezygnujemy z jasnych, materiałowych pantofli na rzecz butów wszechstronnych, które będzie można nosić częściej niż przez jeden dzień w życiu. To sprawia, że jesteśmy w stanie zainwestować w buty ślubne większą kwotę, niż kiedyś. Choć czółenka damskie skórzane to zakup dość kosztowny, mamy pewność, że wykonane ze skóry naturalnej, solidne obuwie, posłuży nam przez długie lata. Możemy wybrać buty w kolorze dyskretnym, nie przyciągającym uwagi, jak beż, czy szarości, albo możemy trochę zaskakiwać i zdecydować się na obuwie w intensywnym kolorze, które będzie korespondować z barwą pozostałych dodatków.

wedding shoes

Autor: Lynn B
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze panny młode ochoczo sięgają po buty niebieskie, różowe, złote, a nawet bordowe. Pamiętajmy, że buty zamberlan do ślubu trzeba wybrać stosunkowo wcześnie, gdyż będą niezbędne przy przymiarkach sukni – do wysokości obcasów dobiera się długość spódnicy. Warto też pochodzić trochę w butach przed ślubem, choćby po domu, aby przyzwyczaić nogę do kształtu buta i zapobiec pojawieniu się w dniu ślubu kłopotliwych otarć.