Rzeczy, które można osobiście zrobić na nasze wesele? Dlaczego warto czasem samemu zadbać o oryginalne dodatki albo zaproszenia?

przez | 3 września 2022
Przygotowywanie własnego ślubu i wesela to zajmujący proces, jednak dający sporo satysfakcji z otrzymanego efektu. Z pewnością najprościej byłoby zlecić komuś wykonanie całości, jednak częścią wspomnień związanych z tak wyjątkowym dniem, są również same przygotowania. Z tego powodu nie można pozwolić, żeby stres wziął nad tym wszystkim górę. Musimy postarać się podejść do tego spokojnie oraz sprawić, iż na długo zapamiętamy niesamowicie miłe i sam tak ważny dzień ślubu i przygotowania. Dobrze zatem osobiście zająć się zrobieniem niektórych rzeczy, zamiast zlecać je komuś innemu albo też kupować gotowe w sklepach. Tego typu zrobione przez nas akcenty będą oryginalne oraz zostaną w pamięci. Jakiego rodzaju rzeczy w związku z tym możemy zrobić sami?

Kartka okolicznościowa

Autor: Parekh Cards
Źródło: http://www.flickr.com
Z reguły zrobienie zaproszeń na dekoracje ślubne bielsko zlecamy profesjonalistom, albo też kupujemy gotowe wzory w jakiejś hurtowni. Jednak w sieci można znaleźć coś co zwie się kreator zaproszeń – Są to strony, przy pomocą których można samemu, nie wychodząc z domu zrobić własne zaproszenie. Dostępnych jest mnóstwo szablonów, wzorów, motywów. Tak właściwie każde zaproszenie wykonane w ten sposób może być wyjątkowe. Program ten ułatwia nam zadanie w taki sposób, że nie musimy robić wszystkich szczegółów sami, oprócz tego jest tak prosty w obsłudze, że bez problemu można pojąć mechanizm jego funkcjonowania. Po skończonej pracy zlecamy wydrukowanie takich zaproszeń w ilości jakiej chcemy. Dobrze aby była to drukarnia cyfrowa (por. ), ponieważ wtedy jakość druku będzie lepsza.

Prócz zaproszeń sami też możemy zająć się zrobieniem niewielkich prezentów dla gości. Będzie to miły akcent na naszym weselu. Ładnie będą się na przykład prezentowały domowe przetwory, lub miód w niewielkich, ładnie przyozdobionych słoiczkach. Możemy też sami upiec jakieś pyszne ciastka, jakie zapakujemy pięknie w malutkie, wygodne pojemniczki. Coś takiego będzie się prezentowało niesamowicie. Małe buteleczki z nalewką domowej roboty również się sprawdzą doskonale. Nie muszą to być wcale ogromne ilości, ważne aby goście mieli taką drobną pamiątkę z udanej imprezy weselnej. Takie upominki można łatwo wykonać samemu i bez wątpienia będą one wyjątkowe, o wiele lepsze aniżeli takie kupowane w sklepach. To jedynie parę pomysłów, które mogą sprawić, iż nasze wesele będzie się trochę wyróżniało. Tak naprawdę możliwości jest niewątpliwie wiele i wszystko jest zależne od naszej kreatywności oraz czasu, który możemy poświęcić na przygotowania.