Portal muzyczny może być idealnym punktem w sieci , w którym można „wrócić” do lat 70.

przez | 1 września 2022
Każdy z Polaków przyzna rację, że lata 70-te były dla nas jednym z najwspanialszych okresów. Przecież to w tym czasie kardynał Karol Wojtyła stał się Papieżem. Podczas swego życia był to prawdziwy Kapłan z powołaniem, jaki w późniejszym czasie zmienił świat. To w tym okresie Polska zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach mistrzostw świata w piłce nożnej. To w latach 70-tych na sportową emeryturę poszedł najlepszy bokser świata – Muhammad Ali (wielbiony przez wielu Polaków), aby potem wrócić na jeszcze dwie walki.

muzyka

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com

W owym czasie także Polska epoka Edwarda Gierka oraz czas buntu i strajku robotników był wielce odczuwalny. Na świecie lata siedemdziesiąte kojarzą się z kryzysem naftowym i wyścigiem zbrojeniowym.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie atrakcyjny, to zobacz także na pomocne teksty (https://statkiempotrawie.com/oferta/szlakiem-starych-pochylni), które zawierają absorbujące informacje – niewątpliwie Cię pochłoną bez reszty!

Okres ten to skończenie wojny w Wietnamie i również interwencja rosyjska w Afganistanie. W tamtym czasie powstały także walki o prawa homoseksualistów. Ale najgłówniejszym detalem, jaki się rozrósł w tej epoce był czynnik muzyczny. Zobacz również:

To w 70-tych latach powstał rozwój muzyki disco, rocka progresywnego a także hard rocka. Dlatego portal muzyczny jest wspaniałym miejscem w sieci, w którym można „zajść” do lat 70. Chyba nie ma osoby (mowa tutaj o starszym pokoleniu), której muzyka z lat siedemdziesiątych nie kojarzyła by się z swoim dzieciństwem. To wtedy powstał oryginalny styl muzyki a także sposób ubierania (spodnie dzwony, wielkie kołnierzyk itd.).

Był to z pewnością jeden z najdziwniejszych okresów, gdzie nowy styl był łączony z muzyką, jaka była muzyką naturalną – fauny. Dzięki muzyce ówczesnego okresu było można stać się oryginalnym. Natomiast niesamowity klimat filmów z owego okresu można wspominać z wielką nostalgią. A owe tytuły jak „Kojak” z Telly Savalas’em, „Wejście smoka” z Bruce’m Lee czy „Ojciec chrzestny” z Marlon’em Brando, są w czołówce historii kina. Należy podkreślić też, iż muzyka na sprzedaż jest obecnie popularna a dobre kawałki z lat 70 są bardzo dobrze wyprzedawane. Wejdź na stronę i sprawdź ofertę:

muzyka

Autor: Chris Jobling
Źródło: http://www.flickr.com

Powracając jeszcze do muzyki, zaznaczmy, że rock progresywny największą popularność osiągnął w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych. Najpierw wyparty z estrad poprzez falę punk rocka, wrócił on pod postacią rocka neoprogresywnego – podstawowym zadaniem rocka było wzniesienie muzyki na wyższy poziom artystczny. Dzieła te najwięcej utrwaliły się w historii muzyki rockowej, i do dziś są grane a cechują się szczególną wirtuozerią.