Robimy zakupy w Poznaniu – do których sklepów koniecznie należy pójść?

przez | 3 sierpnia 2022
Poznań jest bardzo rozbudowanym miastem, w którym bez przerwy coś się dzieje. Warto tu przybyć, żeby kontemplować panoramę miejscowości, ale również po to, żeby mieć sposobność zrobić zakupy. W ofercie miejscowości istnieje wiele galerii handlowych, ale również sporo oryginalnych butików oraz targowisk.

zakupy

Autor: MollySVH
Źródło: http://www.flickr.com

Planując zakupy w Poznaniu trzeba przemyśleć, czego szukamy. W miejscowości działa sporo centrów handlowych, posiadających w ofercie wyroby popularnych firm i do nich warto zawitać na tradycyjne zakupy odzieżowe, jeżeli mieszkamy w ościennych, małych miasteczkach. To również trafiony wybór, jeśli poszukujemy sprzętów domowych lub sprzętu RTV takiego jak ten. Poznań to jednak miasto niezwykle klimatyczne, które umożliwia nam buszowanie po pełnych staroci targowiskach, albo kupowanie w pełni naturalnych produktów spożywczych. Wielbiciele luksusowych kolekcji od sławnych projektantów oraz amatorzy kosztownych antyków również nie będą zawiedzeni. Oferta handlowa Poznania jest tak różnorodna, iż każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Jeśli zależy nam na czymś więcej, niż na zakupach i zrobieniu zwykłych sprawunków, zakupy w Poznaniu bez wątpienia powinniśmy rozpocząć od popularnej galerii Stary Browar. W pełnym brzmieniu jest to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar – miejsce wyjątkowo nastrojowe, urządzone w nieruchomościach wiekowego budynku Browaru Huggera. Można nie tylko zrobić tutaj ekskluzywne zakupy, nabywając produkty najlepszych światowych producentów oraz docenianych polskich projektantów, lecz także miło spędzić wolne chwile, kontemplując sztukę i spotykając się z przyjaciółmi. Innym, bardzo wyjątkowym miejscem na zakupy jest Rynek Bernardyński, gdzie co sobotę odbywa się targ produktów ekologicznych.

Intrygują Cię przedstawione przez nas treści? Niezwykle nas to cieszy. Zapraszamy więc na kolejny interesujący wpis (https://domwina.pl/product-pol-937-Kieliszki-do-bialego-wina-Style-Spiegelau.html), który znajduje się pod wskazanym linkiem.

To właśnie tu możemy nabyć świeże owoce i warzywa, naturalne przetwory, a także prawdziwy chleb na zakwasie, tradycyjnie wyrabiane masło i sery. Innym słynnym poznańskim targowiskiem jest to, odbywające się w dawnym budynku rzeźni. W każdą drugą sobotę miesiąca odbywa się tam targ antyków, w pozostałe soboty można pobuszować wśród bardziej i mniej przydatnych staroci. Jeśli przebywając w Poznaniu zamierzamy nabyć pamiątki dla bliskich lub jakieś nietypowe przedmioty, warto przejść się uliczkami w okolicy Starego Rynku, gdzie znajduje się wiele butików sprzedających oryginalne towary.