Czy dzieci powinny grać w gry komputerowe?

przez | 30 lipca 2022
W prasie można dowiedzieć się, że gry pecetowe są źródłem wielu zbrodni. Kiedy w jakiejś miejscowości nastolatek zastrzeli kogoś, chwilę później pojawiają się wiadomości na temat tego, w jakie pozycje lubił pograć. Nikt zaś nie informuje o tym, co ten człowiek oglądał i jakiego typu muzyki słuchał.

Wiele przekazów medialnych jest fabrykowanych pod z góry postawioną tezę – rozrywka elektroniczna to zło. A to jest orzeczenie tak bezsensowne, jak to, że skoro Hitler napisał dwie książki, to trzeba zlikwidować wszystkie wytwory literackie, jakie napisano w dziejach. Spektrum sprzedawanych gier komputerowych na rynku jest bowiem ogromne.

gra komputerowa

Autor: Cauthon
Źródło: http://www.flickr.com

Znamy rzecz jasna produkcje z wielką porcją strasznych scen, ale nie istnieją żadne poważne badanie, które by wykazały, że stymulują one agresję wśród użytkowników. Jest zupełnie na odwrót – sesja energicznej i krwawej rozgrywki przed ekranem PC może efektywnie zrelaksować i sprawia, że gracz „wyżywa się” w komputerowym świecie. Jeśli jednak nie zamierzasz kupować swojemu podopiecznemu takiego rodzaju gier, możesz poświęcić trochę czasu na obejrzenie sprzedawanych pozycji. Tak samo jak w świecie literatury, tu też występuje spora gama gatunków. Ujrzysz zatem tytuły typu RPG, czyli adaptacja podręcznikowych gier fabularnych.

W dzisiejszych czasach faktycznie ciężko odnaleźć jest cenne informacje, więc zgłąb przydatne notatki (https://www.defence24.pl/), które przykują Twoje zainteresowanie.

Znajdziesz też wiele gier, będącymi symulacjami różnych dyscyplin sportowych. Najbardziej popularna jest seria FIFA, czyli futbol w elektronicznym wydaniu. Kolejnym rodzajem, niezwykle stymulującym mózg gracza, są gry RTS. Takie gry uczą przewidywania i szybkiego podejmowania decyzji. Najbrutalniejsze są tzw. strzelanki.

Jeżeli posiadasz dziecko w wieku przedszkolnym, najlepszym nabytkiem dla berbecia okażą się gry przygodowe, kreowane w sam raz dla młodocianych graczy. Cechują się one bajkową grafiką, brakiem przemocy oraz fabułą, która potrafi połączyć zabawę ze zdobywaniem umiejętności i wiedzy.

Zobacz: