Cudowne bukiety można wręczać z różnych okazji — dobrze byłoby jednak, aby stworzył je florysta

przez | 13 czerwca 2022
Dusza artysty jest w stanie się ujawnić na kilka różnych sposobów. Jednym z nich może być sztuka układania pięknych bukietów.
Każdy, kto choć raz kupił kwiaty w salonie florystycznym, zdaje sobie sprawę z tego, jak niesamowite dzieła sztuki mogą to być.

nagrobek
Zwykle zamawiają je panowie, gdy się oświadczają lub panie, kiedy zamawiają kwiaty na swoje wesele. W obydwóch przypadkach sprawdzony florysta (albo florystka) powinien zrobić z nami szybki wywiad. Musi przecież dowiedzieć się, które barwy i kwiaty są naszymi ulubionymi. To niezwykle ważne, gdyż przecież od tego może w znacznej mierze zależeć to, czy bukiet będzie się podobał. Nowocześni artyści od kwiatów z reguły posiadają swe strony w internecie i tam możemy podglądnąć bukiety, które jakiś czas temu już wykonali. Jeżeli zachwycą nas jakieś projekty, to powinniśmy się udać do danej pracowni. Jeśli przykładowo jesteśmy ze stolicy województwa dolnośląskiego i niezbędna jest nam pracownia florystyczna Wrocław z pewnością posiada co najmniej kilka kwiaciarni, które oferują istne cuda. To przecież wielkie miasto, więc raczej będzie w czym przebierać. Nie zapominajmy, że to my decydujemy o tym, jak mniej więcej powinien wyglądać bukiet. Możemy podpowiedzieć, które powinien mieć kwiaty lub wódka weselna hurtownia Kolory.

Możemy także powiedzieć, czy ma wyglądać jak bukiet polnych kwiatów czy jak długi welon, który będzie przysłaniał dłonie panny młodej. Rzecz jasna ostateczną kompozycję powinniśmy pozostawić specjalistom, ale trzeba powiedzieć, co jest bliskie naszemu sercu.