Krótki wykaz kieliszków używanych przy piciu rozmaitych alkoholi, dlaczego powinno się mieć je w domu.

przez | 6 czerwca 2022
Alkohol w dużej ilości jest szkodliwy i nie powinno się go za dużo używać, lecz nieduże jego ilości jak najbardziej dorośli mogą wypić. Samych alkoholi oferowanych jest bardzo dużo różnych rodzajów, tak więc każdy na pewno trafi na coś, co spełni jego oczekiwania. Sięgając po różne odmiany alkoholi należy pamiętać o tym, że każdy z nich inaczej będzie podawany.

Dlatego też warto sukcesywnie zaopatrywać się w różne odmiany kufli i kieliszków, ponieważ nigdy nie będzie wiadomo, kiedy się mogą przydać. Starczy, że ktoś ze znajomych wyciągnie nowy trunek, i śmiesznie by wyglądało, jeśli musiałoby się go pić ze szklanek. Do piwa bardzo dobrze będą się nadawać różnego rodzaju kufle oraz wąskie, wysokie szklanki. Są one różnej pojemności, lecz najczęściej można spotkać takie, które będą mieścić połowę litra. Dużego problemu nie będzie również sprawiać wódka, jeśli chodzi o nią, to wystarczą najzwyklejsze kieliszki ze szkła, o różnej wielkości i kształcie.

drink w szklance

Autor: Sylvain Moreau
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz inne mocne alkohole pije się trochę inaczej, na przykład kolorowe napitki wymagają szerokich szklanek, do jakich jeszcze będzie można dorzucić lodu.
Na wyposażeniu kuchni powinny się także znaleźć szklanki do drinków, jeśli ktoś nie przepada za piciem czystego alkoholu, to może zdecydować się na zrobienie drinka – .

Jeśli zainteresował Cię omawiany wątek, to obejrzyj także (http://www.strojemikolaja.pl/brody-mikolaja/cat_23.php) inne równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej ważne informacje.

No i na koniec nie można zapomnieć o kieliszkach do szampana oraz wina. Jeśli chodzi o nie, to temat będzie bardzo szeroki, a i samych kieliszków będzie ogromna liczba.

Przykładowo wina czerwone należy pić z kieliszków szerokich i dużych. Przez to, że posiadają one sporą powierzchnię, to z wina wydziela się dużo aromatów i najlepiej ono wtedy smakuje. Za to wina białe pite są z kieliszków wąskich, bardziej smukłych, ponieważ za duża powierzchnia mogłaby zepsuć ich smak. Na koniec zostaje najlepszy alkohol, czyli szampan, on z kolei potrzebuje kieliszków wąskich, które się zwężają ku górze, tak żeby bąbelki zbyt szybko z niego nie uciekały. Posiadając wszystkie wymienione wcześniej kieliszki będzie się gotowym na każdy rodzaj alkoholu, który pojawi się na stole.