W którym miejscu można by otrzymać wizę konieczną do pobytu w Laosie?

przez | 21 maja 2022
Jeżeli udajesz się do Laosu, powinieneś mieć świadomość, że nasi rodacy są objęci obowiązkiem wizowym. Ważną jeden miesiąc wizę można by otrzymać tak w ambasadzie Laosu, jak i na niektórych przejściach granicznych.

Laos

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Wizę można by przedłużyć dwukrotnie, za każdym razem o jeden miesiąc (potrzebne jest właściwe motywowanie swojego wniosku). Przedłużenie wizy wykonuje się w urzędzie imigracyjnym w Vientiane. W czasie kontroli granicznej trzeba również sprawdzić, czy do paszportu są wbite odpowiednie stemple. W wypadku stwierdzenia przez policję braku stempli podczas kontroli wewnątrz kraju albo przy wyjeździe, grożą duże kary finansowe, deportacja czy nawet areszt.

Kliknij ten link oraz zobacz więcej laptop sklep online bardziej precyzyjnych informacji odnoszących się do analizowanego tutaj artykułu. Na pewno jest on bardzo atrakcyjny.

Przy dokonywaniu formalności można by skorzystać z pośrednictwa hotelu, w jakim się aktualnie przebywa. Nielegalne wydłużenie pobytu jest zagrożone karą mandatu w wysokości 10 USD za każdy dzień. Zapłata jest pobierana podczas wyjazdu.

Nie jest jednak wymagane posiadanie określonej kwoty za każdy dzień pobytu, ani posiadanie ubezpieczenia. podróżując samolotem na trasach międzynarodowych jest wymagana przy wylocie opłata lotniskowa w wysokości 10 USD. Na trasach krajowych opłata lotniskowa podczas wylotu równa się 10000 LAT. Lądowe przejścia graniczne, na jakich można by otrzymać wizę laotańską z Tajlandii to Most Przyjaźni Mittabhap na rzece Mekong, około 22 km od stolicy. Jest on otwarty w godzinach od 6:00 do 22:00. Niezwykle ważne jest to, aby potwierdzać aktualność danych w odniesieniu do przejść granicznych, żeby mieć pewność, że przejścia są czynne. Chodzi o to, że niektóre przejścia graniczne mogą chwilowo wstrzymywać wydawanie wiz dla obcokrajowców. Ponadto należy mieć świadomość tego, że przejścia graniczne są w nocy zamknięte.

Są trzy kluczowe przejścia graniczne, które mogłyby wydawać wizy: lotnisko międzynarodowe w Vientiane oraz Luang Prabang i Most Przyjaźni. Regulacje celne obowiązujące w takim państwie jak Laos nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów.